Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van youtubon valami videó,...

Van youtubon valami videó, ami segít megérteni az elektronszerkezetet középiskolai szinten? Hiába olvasom a 3. könyvet, egyszerűen nem értem, nem tudom elképzelni.

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 12:47
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon szépen köszönöm, most már azt hiszem, minden világos! :)


Remélem tanár vagy, vagy annak készülsz, mert nagyon izgalmas órid lehetnek/lennének. :)

2011. febr. 6. 21:40
 12/14 anonim ***** válasza:

:D

Köszi!

Amúgy biológus vagyok (leszek egy félév múlva), sima kutató, de tervezem, hogy jövőre beiratkozok biológia/kémia szakos tanárnak. :) Szóval még bármi lehet belőle. ;)

Amúgy kémiából ez a két dolog maradt meg benem: az elektronhéjak, elektronpályák szerkezete és a számolási feladatok 90%-ának megoldása (van néhány típus, ami kifog rajtam, de nem sok). Ez nem olyan rossz arány, ha figyelembe veszem, hogy kb 4 éve nem tanultam kémiát. :)

2011. febr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Megint a "regényes" vagyok... Mit találtam... :)

http://www.youtube.com/watch?v=K-jNgq16jEY

Szóval a videón egy elektronhéj pályáit látod külön-külön és egyben is. A mellékkvantumszám az alakot adja meg, azaz azt, hogy s, p, d, vagy f pályáról van szó (látod a gömböket, a "nyolcasokat", stb.)... A mágneses kvantumszám pedig, hogy a "nyolcasok" melyik tengelyre fekszenek rá (a videón px, py, pz, stb.). Az egyes pályákon (maximum) 2-2 e- kering, ellentétes spínnel. A főkvantumszám pedig úgy jön a dologhoz, hogy minden periódus tkp. tartalmazza ezt a "csomagot" (* ideális esetben, igazából nem így van, de mindjárt ezt is leírom), csak egyre nagyobb méretben, és a "csomagok" úgy épülnek egymásra, mint a hagyma levelei.

* Az első héj olyan kicsi, hogy csak az s pálya fér el benne, a második héjba már s pályán kívül p pálya is fér, a harmadiktól már ezeken kívül van d pálya is, és azt hiszem a negyedik héjtól van f pálya.

2011. febr. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Húúú, köszönöm szépen!

Nagyon hálás vagyok, tényleg! :)


Meg voltam győződve róla, hogy minimum vegyész vagy. :D

De akkor sok sikert kívánok, nagyon jó tanár lesz belőled! :D

2011. febr. 7. 10:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!