Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell különböző atomok...

Hogyan kell különböző atomok elektronszerkezetét megállapítani?

Figyelt kérdés

Olvastam különböző elveket, szabályokat, melyek elméletileg ezek megoldását segítenék, de nem tudtam rajta elmenni. Ha valaki esetleg, normál, paraszti eszmefuttatással el tudná magyarázni annak örülnék!

Köszi előre is!


2011. okt. 11. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Periódusos rendszerrel. Megnézed az első sort, 2 elemet látsz. A H-t és a He-t. Ha most óvodásan elmagyaráznam fogd fel úgy, hogy az első sort nevezzük el 1s-nek. Indexben pedig jelöljük, hogy a sorban hanyadik. Tehát hélium például a sorban a 2. így a szerkezete: 1s2. A 2. sor neve legyen 2p, szintén ahányadik az illető elem a sorban, annyit írunk indexbe. Például: Fluornak, mivel az 5.: 2p5. Azonban az első sor már lezáródott tehát ezt is mellé kell írni: 1s2 2p5.

Ezután viszont már nem tudom elmagyarázni óvodásan. Ahhoz, hogy megértsd miért lesznek a következő részekben p illetve d alhéjak kémiai tudásra van szükség.

2011. okt. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ajjj. kihagytam, hogy a második sorban van 2 s2. -.- na mindegy
2011. okt. 11. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ és közben már rá is jöttem. Csak egyszerűen lépkedni kell a peiódusos rendszerben és közben írogatni, hogy milyen elemeket hagytál már el addig, míg az általam kiválasztotthoz el nem jutok!

Egyik legjobb érzés az, amikor az ember rájön arra, amit eddig nem értett;)

2011. okt. 11. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!