Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan van az ultraibolya...

Hogyan van az ultraibolya sugárzással?

Figyelt kérdés

1. Tudom, hogy a legforróbb nyári időszakokban 11 órától 16 óráig tilos napon lenni... hogy van ez ilyenkor, "koratavassza"?


2. Az üveg ugye simán megszűri az UV sugárázt? Akkor tulajdonképpen bármely üvegből készült szemüveg megvéd az UV sugárzástól? Miért van akkor mégis az, hogy néhány napszemüveg mégis átereszt belőle, vagy veszít a szűrőképességéből?


2011. febr. 10. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Tél végén, kora tavasszal nem olyan erős az ultraibolya sugárzás, hogy ne mehetnél ki.


A napszemüvegek lencséi nem üvegből, hanem műanyagból készülnek, mivel a műanyag könnyebb. A közönséges szemüveglencsék is többnyire műanyagok.

2011. febr. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

jó, de nem lehetne, konkrét órát írni? gondolom, azért 13 óra körül most sem tanácsos...


igen, igazad van, a legtöbb napszemüveg műanyagból van.. de ha sima üvegből lenne, akkor nem lenne semmi gond az UV-szűréssel, ugye? vagy azért az üveg sem szűr kifogástalanul?

2011. febr. 10. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érdekes. Az ablak mögött nem barnul le az ember, tehát szűri az UV-t. Akkor miért gyártanak olyan drága napszemüvegeket, ha a közönséges üveg is jó? A választ nem tudom de tippem az van. Az üveg az tuti szűri az UV-A sugarakat, mert nem barnulsz az ablak mögött. Viszont lehet, hogy más a helyzet az UV-B sugarakkal. Valószínűleg abban a hullámhossztartományban áteresztő lehet. Ez az a tartomány ami káros hatással van a szervezetre és a bőrrákot okozza pl.

Ha valaki többet tud a dologról, engem is érdekel.

2011. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!