Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ért valaki a szemszín öröklődé...

Ért valaki a szemszín öröklődéséhez? Hogy alakult ki a lányom szemszíne?

Figyelt kérdés

Szóval az öröklődés alapjait értem. Domináns-recesszív, gén-allél, fenotipus-genotipus meggvan...

De! A kislányom 1 éves és különleges szeme van. Apa-anya barnák vagyunk. Anyukám kék szemű, anyósom zöld, tehát mindketten hordozunk recesszív géneket.

A lányomnak a pupillája körül barna a szeme, kívül szürkéskék. Ha vakuval fotózom, vagy erős a fény (gondolom mert a pupilla beszűkül) kéknek tűnik. Máskor barna. Oldalról nézve barna. De olyan is előfordul, hogy méregzöldnek tűnik, de legtöbbször inkább grafitszürke.

Hogy alakult ez ki? És akkor most milyen színű a szeme?


Tennék fel képet, de nem tudom, hogy kell.


2009. febr. 11. 14:02
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
<a class="fotoalbum_gallery_link" href="http://letti.szedmakne.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/5580035">szem</a>
2009. febr. 11. 14:16
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
2009. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Itt meg egész más:

<a class="fotoalbum_gallery_link" href="http://letti.szedmakne.fotoalbum.hu/viewlarge/pictureid/5580092">szem-2</a>

2009. febr. 11. 14:25
 4/20 anonim válasza:
100%
szerintem kékesbarna
2009. febr. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

[link]

nézd meg ezt a szemszínkalkulátort. én kisfiamnak gyönyörű kék szeme van, pedig dédszülőkig visszamenőleg mindenki barna szemű. :-)) és az 1000 % hogy én vagyok az anyja, férjem meg az apja.

különleges szeme van a kislányodnak :-))

2009. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, amit felraktál. Nálunk nagymamám és nagypapám kék szemű. Apukám és a hugija barna szemű. Anyukám is barna szemű. A hugim és én is barna szeműek vagyunk. Viszont apu hugijának (keresztanyám) a férje kék szemű, és mindkét fiuk kék szemű. Az egyik fiának a felesége barna szemű, és kék szemű a kisfiuk.
2009. febr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
100%

Had kérdezzem meg hogy ennél a kalkulátornál mit kell nézni? mi számít eredménynek?

Amit % ban írnak alul vagy mi?

mert az nem jó,mert mindig a barnára jön ki 50% még ha hülyeséget is írok be.

2009. febr. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló a szemem, apám barna szemű, anyu szürkés-zöld (nagyon hangyányi barnával a pupilla körül, de tényleg csak az veszi észre, aki figyel), az enyém dominánsan barna, de kívül van benne szürkés-zöld is, viszont ez csak akkor látszik, ha valaki közelről nézi, távolról barnának tűnik. Öcsémnek dominánsan szürkés-zöld, és belül egy pici barna is van benne, neki pedig szürkés-zöldnek látszik távolról.
2009. febr. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
sztem meg ilyen kicsi korban a szemszín még változhat, lehet, hogy felnőtt korában majd az egyik szín dominánssá válik, bár én nem értek hozzá, csak gondolom...
2009. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
100%

Szia


Nekem apukámnak nagyon szép kék szeme van, és szőke haja. És nagymamám (apa anyukája) mesélte, hogy tejfel fejnek csúfolták mert neki is ez az igazi szép szőke haja van/volt, és kék szeme. Apának van egy húga Ő is olyan, mint mama (fiatalon) :)

Szóval ez az ág kék szem szőke haj :)


Anyukám és az Ő ága meg zöld szem és sötét barna haj.


Én 4 éves koromig kék szemű szőke hajú voltam. Aztán egyre sötétedett a hajam és a szemem is zöld lett :((

Olyan furcsa visszanézni 4 éves koromig a fényképeket.


A húgom is ugyan így járt, csak az Ő szeme hamarabb zöld lett, viszont a haja 8 éves koráig bírta :))

2009. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!