Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nevezik a HNO3-at...

Miért nevezik a HNO3-at választóvíznek?

Figyelt kérdés

További kérdéseim:Miért lehet a gyémánt24 karátosnál is nagyobb, míg az aranynak ez a legnagyobbkarátszáma?

Miért véletlenek sorozata a c-vitamin felfedezése?


Köszii:)


2011. febr. 13. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A tömény salétromsav oldja az ezüstöt, de az aranyat nem, ezért választóvíz.

Az aranynál a karát a tisztasággal van összefüggésben, míg a gyémántnál a tömeget adják meg karátban.


A C-vitaminost nem tudom.

2011. febr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Segít kinyerni az aranyat az egyéb ötvözetekből.

2. Mert aranynál az ötvözet tisztaságát, gyémántnál pedig súlyt mér

3. Nem tudom.


De ezeket wikipédiáról olvastam el. Szóval használd te is ;)

2011. febr. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyémánt karátja az súlyegység. Az arany karátja meg az aranytartalom 1/24-enként. 24/24 az 100% aranytartalom annál magasabb %-ú nem lehet,a 18 karátos arany 18/24 vagyis 75%-os aranytartalmú.
2011. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1, HNO3

salétromsav

arany-ezüst választóvíz

szét bírja szedni a kettőt mivel az aranyat nem de az ezüstöt oldja

pl:van egy nyakláncod ami arany és ezüst

de neked csak az arany kell akkor beleteszed és az ezüst feloldódik

3, ha jól tudom nem volt mivel kisérletezni de hirtelen eszébejutott hogy az asszon tett a szendvicsbe paprikát és azt még nem vizsgálta.

2011. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Silber ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy Szent-Györgyi Albert nem szerette a paprikát, a felesége pedig tett az ételéhez. És hogy ne kelljen megennie, inkább elkezdte azt vizsgálni.
2011. febr. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen wikipédia olvasása hasznos lenne. Csak még itt van sok tantárgy a nyakamon,ezért gondoltam megkérdezem.:)

2011. febr. 13. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
na mindegy az biztos hogy az asszonyságot okolhatjuk hogy felfedezte
2011. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pontosabban az édesanyja vitte be neki kistányéron minden nap a reggelit a laborba. És hát ugye a mamával vitatkozni nem lehet. Ezért feldarabolta, elkezdte vizsgálgatni az összetevőit, így akadt rá a C-vitaminra. A mama pedig azt hitte, hogy ő minden nap megette.
2011. febr. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szentgyörgyi a citrosavciklus (Szentgyörgyi–Krebs-ciklus, trikarbonsav-ciklus) felfedezője. Ezért is kapta a Nobel-díjat, és nem a c-vitamin felfedezéséért, ahogy azt sokan hiszik.

Szóval ebből következik, hogy a citromsavciklus felfedezésének következménye a c-vitamin felfedezése is.

2011. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!