Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi agy kihasználtsága...

Az emberi agy kihasználtsága maximum 2% de ezt a tudósok már extrémnek nevezik általában 1-et mondanak. De akkor mi van a maradék 98%-al? Az miért nincs használva?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 12:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem használva van, csak nem egyszerre, tehát egyszerre csak az agyad 2%-át használod.
2010. jún. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom hogy nincs is tv-be legalább is tudós bácsikák nénikéktől ezt hallottam , sokuk szerint teljesen elképzelhetetlen mi van ha többet is használnánk..
2010. jún. 23. 12:43
 3/107 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem meg minden részét használod. Ha nem így lenne, akkor minek fejlődne ki? Ez ellent mond az evolúciónak.
2010. jún. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre nem aktív minden terület. Ezért van az, hogy egyszerre csak kis százalék mutat aktivitást. De használjuk az egészet, különben nem nőne ekkorára.


Más terület működik mikor kreativitást igénylő a feladat, más amikor térbeli tájékozódást igénylő a feladat... stb.


Azt is kimutatták, hogy attól függően melyik területen vagyunk legtöbbet aktívak, az adott terület a többi rovására megnagyobbodik.

2010. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 anonim ***** válasza:
92%

Először is ez a VÁROS LEGENDA eredetileg úgy szól, hogy 10%ot használunk, hova a halálba csökkented még az értéket?!!! Legközelebb -5% lesz vagy mi?!

Másodszr aktív tudós ilyet SOHA nem mondott.

Harmadszer 100% ot használsz, különben cáfolnád ez evolóció elméletet, mely kimondja, hogy funkció nélküli szerv nem alakul ki, funkcióját vesztett szerv csökevényesedik. Tudomásom szerint az evolúció hivatalosan nincs megcáfolva, tehát nem használhatsz ki csak 10%-ot.

Negyedszer PET és egyéb vizsgálatok soha nem igazolták, hogy nem használnád ki teljesen az agyat.

2010. jún. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/107 anonim ***** válasza:
96%

Ez az 1% csak egy városi legenda (azaz mendemonda), teljesen alaptalan. Sok ilyen hiedelem kering közszájon, szinte tényként emlegetve, van olyan, amit gimiben még tanítanak is (pl hogy az USA nyelve majdnem német lett - 1 szavazaton múlott, ami tök nem igaz).


Az igazság az, hogy az agy teljes egészét használjuk, ahogy fentebb leírták.

2010. jún. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 A kérdező kommentje:
Akkor Discovery-n meg ilyen helyeken miért 1-2%-ot mondanak (neten is olvasható tudományos cikkekbe is) ilyen helyeken gondolom nem pistike szólal fel a második osztályból.
2010. jún. 23. 12:52
 8/107 anonim válasza:
67%
Nehogy már ilyen discovery féle tudományt lejárató csatornáknak meg a szennyoldalaknak higgy!
2010. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 anonim ***** válasza:
92%

"gondolom nem pistike szólal fel a második osztályból"


Nem Jancsika kiscsoportos! Azért mert Discovery ritka nagy baromságok jelennek meg néha. Ez áltudományos állítás!Honnan tudja ezt bárki? Sehonnan!Rengeteg álinformáció kóvályog az interneten.Rengeteg áltudós pofázik felelőtlenül!

2010. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/107 A kérdező kommentje:

Az evolúcióban hívők honnét tudják hogy nekik van igazuk? itt is emlegették már.


Ennyi erővel a tudósok se tudhatják mit rejt még az agy.

2010. jún. 23. 13:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!