Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » én nem tudom elképzelni hogy...

én nem tudom elképzelni hogy másik bolygóra költözzön az emberiség akár a naprendszerbe, inkább az hogy majd egyszer űrhajón élnek az űrben. Szerintetek melyik lesz a valószínűbb a jövőben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:
82%

A bolygóra költözés.


Mivel egy idő után ígyis úgyis kolonizálni kell bolygókat, mert a földnek nincs elég nyersanyaga a folyamatos űrutazáshoz - hajóépítéshez. Ha meg már úgyis bányát / gyárat kell létesíteni egy idegen bolygón akkor logikusabb az, hogy oda telepednek le az ott dolgozók, minthogy a bolygó körül keringenek, reggel lemennek dolgozni este meg visszarepülnek a pályára...


Arról nem is beszélve, hogy egy többé-kevésbé megfelelő bolygón (pl. a Marson) mennyivel egyszerűbb és gazdaságosabb kolóniát létrehozni, mint az űrben.

Terraformálás során egy bolygó már a mai technológiával is majdnem átalakítható az igényeink szerint (hőmérséklet, légkör). Az űrben ez sose lesz. Ha a marson pl. baleset következtében kirobban egy válaszfal mondjuk 2500-ban, de akkora már 10 fok van a Marson és nem mérgező a légköre (nem kell, hogy tökéletes legyen csak bírja ki rajta az ember 1-2 percig) akkor már esélyes, hogy könnyedén megmenekülnek a túlélők. Az űrben ugyan ez nem menne, azonnal felforrna a vérük ahogy leesik a légnyomás.

2011. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!