Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik, ha átlépjük a...

Mi történik, ha átlépjük a fénysebességet?

Figyelt kérdés
Egyes tudósok fikciói szerint, ha átlépjük a fénysebességet, a két vonatkoztatási rendszerben(a fénysebességnél gyorsabban haladó és a hozzá képest nyugvó univerzum) az ok-okozati viszony felcserélődik.
2008. jan. 31. 21:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%

1, fénysebességet nem lehet átlépni, esetleg meglehet közelíteni de pont fénysebességel vagy az fölött lehetetlen felgyorsulni, ahhoz hogy fénysebességet elérhessük végtelen energiára van szükség ami magából értetődöen nem lehetséges.


Véleményem szerint ha a fénysebességet átlépnék kicsusznánk a térböl tehát nem létezésbe vesznénk, de átlépni nem lehet mint már az elöbb leírtam.

2010. jún. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Gyömrő-Molnár Béla válasza:
100%
A tömegünk végtelen nagy lesz vagy az anyagunk tiszta energiává alakul. De még senki sem próbáltam, mivel Einstein szerint ez lehetetlen nyugalmi tömeggel rendelkező testek számára.
2010. okt. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
68%
Ne sértődj meg de szerintem ez egy teljesen fölösleges kérdés mivel NEM lehet átlépni a fénysebességet.
2010. okt. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Bár az is egy tény hogy még a közelében sem volt senki....
2010. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
33%

Én utaztam már fénysebességgel.

Utolsó pálesz után hirtelen otthon ébredtem. Átlépni még nem tudtam, de tervbe van véve :D

2010. dec. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%
Sziasztok!Szerintem olyankor az történik,hogy az anyag felbomlik mert minél gyorsabban megy egy dolog annál nehezebb(fénysebességnél már végtelen tömegű az a dolog).Szóval a saját súlya alatt roppan össze.
2011. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%
Ja az előzőhöz hozzáteszem,hogy valószínűleg a féreglyukakban lehet átlépni.
2011. márc. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Killerfrog válasza:
100%

A fénysebesség átlépésével egy baj van: Ha egy űrhajót egy 300000 km hosszú pálya felére állítunk és a pálya űrhajó mögötti végére rakunk egy fényszórót. Majd ha a fényszórót bekapcsoljuk és az űrhajót ezzel egyidőben 150000 km/s-re gyorsítunk akkor azt várnánk hogy a fénysugár és az űrhajó a pálya végén egyszerre találkoznak,de nem. Az űrhajó mellett azonnal elhúz a fénysugár tehát a fénysebesség nem relatív,akárhonnan nézzük állandó vagyis ha átlépnénk a fénysebességet akkor is a fény azonnal elmenne mellettünk.

Szerintem pont ezért nem tudjuk pontosan elérni se túllépni a fénysebességet hiszen a pontosan elérjük akkor is azonnal elhúz mellettünk ami paradox.

2011. jún. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Davos válasza:
100%

Killerfrog válasza:


"A fénysebesség átlépésével egy baj van: Ha egy űrhajót egy 300000 km hosszú pálya felére állítunk és a pálya űrhajó mögötti végére rakunk egy fényszórót. Majd ha a fényszórót bekapcsoljuk és az űrhajót ezzel egyidőben 150000 km/s-re gyorsítunk akkor azt várnánk hogy a fénysugár és az űrhajó a pálya végén egyszerre találkoznak,de nem. Az űrhajó mellett azonnal elhúz a fénysugár tehát a fénysebesség nem relatív,akárhonnan nézzük állandó vagyis ha átlépnénk a fénysebességet akkor is a fény azonnal elmenne mellettünk.

Szerintem pont ezért nem tudjuk pontosan elérni se túllépni a fénysebességet hiszen a pontosan elérjük akkor is azonnal elhúz mellettünk ami paradox."


Én egyáltalán nem várnám, hogy egszerre érkezzenek meg. Hiszen, ha végig gondoljuk az űrhajó csak 150.000km/s -os sebességgel halad. Hiába áll a pálya felénél a fény közel 300.000km/s-os sebességével nyilván lehagyja. Szerintem ebben nincs semmi meglepő. Az űrhajónak akkor lenne esélye, ha ő is ugyan ilyen sebessggel haladna.

Alapjában véve fénysebességgel utazni nem túl kifizetődő. Azon túl amit már itt jónéhányan leírtak, van egy nagyobb "gond" is. Az hogy a fény elhajlik nagyobb gravitációjú tömegek közelében. Tehát ha el akarunk jutni B pontba ami A ponttól legyen csupán 2 fényévnyire akkor is úgy kellene haladni hogy semmilyen gravitáció ne módosítsa a pályánkat hiszen akkor nem pont oda érkeznénk ahová szerettünk volna. Nyilvánvaló, hogy az eltérés viszonylag "kicsi" lenne, de ha huzamosabb ideig utaznánk fénysebességgel egy távolabbi pont felé, akkor azok a kis eltérések felhalmozódnak és akkor már az eltérés több millió km is lehet a célunktól. Nem beszélva arról mi van, ha nagyon nagy tömegek mellett is elhaladunk?! Szóval én nem utaznék fénysebességgel már csak ezért sem. Hacsak nem tudnánk az összes objektumot feltérképezni utazás előtt ami módosítást okozhanta én inkább kihagynám.

Ami még zavart és zavar most is ha látok filmeken és olvasok könyvekben fénysebességgel haladó űrhajókat amik más csillagrendszerekhez és már galaxisokhoz utaznak az az, hogy teljesen másképp nézhetnek ki a csillagrendszerek és galaxisok miután megérkeztünk mint még mielőtt elindultunk. Hiszen a földről nézve a múltat láttjuk tehát mire odaérünk fénysebességgel nem úgy fog kinézni a táj mint amit várnánk. Ha az út felénél megállnánk űrhajónkból kitekintve megfigyelhetnénk, hogy a csillagrendszer képe nem olyan, mint amilyen a földön volt. Mondjuk egy 83 millió fényévnyire lévő galaxishoz a fénysebességével még így is lehetetlen eljutni....élve :)

2012. máj. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Davos válasza:
100%

Nem beszélve a távoli bolygókon időközben bekövetkezett változásokról. Amíg a Földről elértük (fénysebességgel)a mondjuk csak 20 fényévnyire lévő célbolygónkat. A fénysebesség hosszútávon nem praktikus és nem is célszerű utazási forma.

Inkább már akkor egy Warp-hajtóművel utaznék...bár ezzel kapcsolatban is vannak problémák, de az már nem ide tartozik. :)

2012. máj. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!