Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan is van a szekunder...

Hogyan is van a szekunder alkoholok erélyes oxidációja?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen egyenletem:

CH3-CH-OH -> CH5COOH+HCOOH

|

CH3


Szóval addig értem, hogy karbonsav keletkezik, de nem értem, hogy hogy jön ez ki, vagy melyikekből jön ki ez a karbonsav:S

Valaki eltudná magyarázni? Nagyon megköszönném...


2011. febr. 24. 20:34
 1/3 A kérdező kommentje:
Alul a CH3 odébb csúszott, az a CHhoz csatlakozik, nem a CH3hoz.. Bocsi...
2011. febr. 24. 20:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam kreálni egy paintes képet...

A dolog lényege, hogy a lánc darabolódni fog, mégpedig annál a szénatomnál , amelyikhez az OH kapcsolódik. Az, hogy melyik oldalán, véletlenszerű, de befolyásolható, így kicsit nagyobb szénatomszámú vegyületeknél már többféle reakció és termék is elképzelhető. Jelen esetben persze mindegy, melyik oldalon vágod el, mert az egyik láncon így is 2, a másikon pedig 1 szénatom lesz.

Ha feldaraboltad a szénláncot, akkor már csak annyi a dolgod, hogy mindkét lánc "szabad" végére karboxilcsoportot varázsolsz.

A kép:

[link]

Remélem, sikerült érthetően magyarázni... :)

2011. febr. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Fú, köszönöm szépen a segítséget. :D Még emésztgetnem kell hogy megértsem... ^^
2011. febr. 24. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!