Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 1Harmadrendű alkoholok oxidálá...

1Harmadrendű alkoholok oxidálásánál mi keletkezik? 2Mi keletkezik ha egy oxovegyületet hidroxil-aminnal reagáltatunk?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 20:50
 1/1 anonim válasza:

1.,

Minden olyan alkohol dehidrogénezhető (alkoholok enyhe oxidációja) aminek a OH csoportot kötő C atomján van még H. Mivel a terciereknél ez nincsen mert 3 kötést másik C köt, ezért tercier, a 4.-en pedig van az OH csoport, a tercier alkoholok nem oxidálhatók normális körülmények között tehát nem keletkezik semmi.

2.,

Ha aldehidet reagáltatunk hidroxil aminnal akkor szerintem karbonsavat kapunk mert ha elvégzem a reakciót (írásban) akkor (szerintem) a formil csoport mellé beépül az OH és a C egy H-jét visszaadja a N tartalmúnak így lesz belőle ammónia és valamilyen karbonsav

Ketonoknál szerintem ez nem megy végbe ha másnem akkor nagyon erélyes körülmények között mondjuk mint az oxidációjukkor tömény forró HNO3 jelenlétében. De ez csak szerintem nem vagyok benne biztos de az elsőben igen.

2011. máj. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!