Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gondolatmenet? Nem értem,...

Gondolatmenet? Nem értem, hogy hogyan számoljam ki!

Figyelt kérdés

Mekkora és milyen irányú a rugalmas erő, ha 4 N/cm rugóállandójú rugó hosszát 8 cm-rel megváltoztattuk?


Ezt hogyan számoljam ki? Nem kell, hogy leírjátok a megoldást, de nem értem, hogy itt most tulajdonképpen melyik összefüggésre kérdez rá :(


2011. febr. 28. 17:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Szóval itt most a delta l a 8 cm? mert akkor rájöttem :D Csak erősítsetek meg
2011. febr. 28. 17:37
 2/7 anonim ***** válasza:

delta l=8cm

D=4 N/cm


A megnyújtó erő:


Fm=D*delta l=4 N/cm*8cm=32N.


A rugóerő a megnyújtóerővel egyenlő nagyságú, de vele ellentétes értelmű:


Fr=-Fm=-32N.

2011. febr. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Csak a tanár ezt nem tanította meg :D
2011. febr. 28. 20:58
 4/7 anonim ***** válasza:
őszintén nem bántásból de ha a tanár hülye (nem ismerem nem tom h télleg az-e) és nem tanít rendesen ott van egy szépen nyomtatott könyv és el lehet belőle olvasni az adott témához tartozó szöveget hidd el megéri ;)
2011. febr. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze lehet hogy a tanár tényleg nem tanította meg, de az is lehet, hogy épp nem figyeltél oda.


Vagy az is lehet, hogy mivel az "l" mindig hosszt jelöl, a delta pedig változást, ezért csak vagytok olyan intelligensek, hogy összerakjátok. Ami megnyúlik, annak megváltozik a hossza, azaz delta l. (Pl ahogy a "melegszik" máshogyan mondva hőmérsékletváltozás, azaz delta T.)

2011. márc. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

De a könyvben láttam meg, miután észrevettem azután értettem meg :D Csak mindig először kérdezek aztán gondolkodok :(


Amúgy meg tényleg nem tanította meg a tanár, hanem valami sokkal bonyolultabbat tanított amit másik feladatnál lehetett alkalmazni...

2011. márc. 1. 19:57
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csak mindig először kérdezek aztán gondolkodok"


Igen, ezzel a jelenséggel gyakran találkozni ezzel az oldalon, valami népbetegség lehet.

2011. márc. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!