Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Élettan esszé téma. Vmi ötlet?

Élettan esszé téma. Vmi ötlet?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemen vagyok másodéves hallgató. Élettanból kellene írnom egy 3-5 oldalas esszét, de nincs ötletem, hogy miről:S

Vmi olyan kellene, amiről sok anyagot lehet találni (főként tankönyvekben, tudományos folyóiratokban, szakkönyvekben), de azért jól össze lehet szedni a témát 3-5 oldalban.

Ha valakinek van vmi ötlete, kérem ossza meg velem, nagy segítség lenne:)

Előre is köszönöm!


2011. márc. 1. 18:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Írj a keringés szabályozásáról vagy bármiről, ahol kinyílik a könyv. 5 oldalt bármiről lehet írni...
2011. márc. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Persze, 5 oldalt bármiről lehet:)

Csak nekem "a tankönyvi ismeretek szintjét meghaladó színvonalú esszét" kellene írnom. Ami a könyvben is benne van értelmesen és részletesen, arról nehéz plusz anyagot gyűjteni.

2011. márc. 1. 22:46
 3/7 tetris ***** válasza:
Ezért vettek fel az orvosira, mert te sokkal többet tudsz, intelligensebb vagy, mint az átlag magyar. Egy ilyen feladat meg se kottyan neked.
2011. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem is azt kértem, hogy vki írja meg helyettem:) Csak ötleteket szerettem volna. De már azt hiszem megvan a téma:)

Azért ha esetleg vkinek vmi ötlete is van, nyugodtan megírhatja.

2011. márc. 2. 18:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Mennyire kell részletesebbnek lennie, mint a tankönyv?

Ha valami neurológiával kapcsolatos témát választasz, arról biztosan találsz sok irodalmat illetve új eredményt (én biztosan nem választanám, mert már akkor utáltam, amikor szigorlatozni kellett belőle, de hát nem vagyunk egyformák). Ha választhatnék, vsz. immunológiából írnék esszét, csak azt meg mások utálják (kevés kivételtől eltekintve). Hát mindenesetre sok sikert! :-)

2011. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát hogy mennyire kell meghaladnia a szintet, azt nem mondták:DD Neuróra én is gondoltam, de én is utálom:D

Immuno is eszembe jutott, mert a könyvben szerintem nem túl részletes, és ahhoz tuti lenne irodalom is, hisz külön könyvek vannak róla:) De akkor vmi szűkebb témát kellene kiválasztanom azon belül.

Leginkább vmi nőgyógyászattal, szülészettel kapcsolatos dolog érdekelne. Most úgy néz ki, hogy magzati vérkeringés és változása a születéskor lesz a téma:) Fonyó szart sem ír róla, de angol élettan könyvben van róla anyag:) Csak félek, hogy túl általános, és sok embernek eszébe jut. Jó lenne vmi egyedi téma:D

2011. márc. 2. 22:11
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jókívánságot is egyébkén!:)
2011. márc. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!