Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valami ötlet hogy mit készítse...

Valami ötlet hogy mit készítsek újra hasznosításból? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vmi olyan dologra gondoltam mint pl. karkötő kupakokból, sörös doboz felnyitóból. Ötletek??
2011. szept. 24. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:

A kérdés igazából az, hogy az, hogy a környezetvédelem manapság elszánt törekvés, vagy divat? Mert hogy azzal, hogy pár kupakot összekötsz és karkötőként használod, azzal tök jól mások arcába lehet tolni, hogy "haha, én teszek valamit a bolygóért, meg én környezetvédő vagyok", de az biztos, hogy nem teszel vele semmi érdemlegeset. Nehogy félreértsd, nem azt mondom, hogy többet kéne tenned, (igazából semmit nem lehet tenni azért, hogy javítsunk a föld helyzetén, tök fölöslegesen csinálunk bármit, hiszen gondolj bele: a mi segítségünk annyira kevés, mintha nem is lenne. Igazából ezért adtam én fel az egészet már 7 éves koromban. Tudom, hogy nem lehet rajta segíteni, és éppen ezért kiélvezem az időt ami rendelkezésemre áll ahelyett, hogy ezt az időt a környezetvédelemre pazarolnám, mert tudom, hogy semmit nem segítek, és igazából vannak jobb dolgok is, amit csinálhatok helyette. Most kérdezheted, hogy nincs e lelkiismeret furdalásom, de én azt válaszolom, hogy ennek az ismeretében nincs.) hanem azt, hogy ha nem vagy tényleg vörös hajú hippi, aki aki a délutánjait szemétszedéssel tölti, akkor ne hordj ilyet. Egyrészt nem néz ki jól, másrészt idegen tollakkal ékeskedsz.

ui.:az újrahasznosítás szóban az "újra" igekötőnek számít, használd hát akképp. Ez tipikusan egy olyan hiba, amit a helyesírás ellenőrző nem jelez ki, és nagyon sokat elárul a kérdező műveltségéről.

2011. szept. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kedves első!


A válaszod pedig a te hozzáállásodról árul el sokat. Az ilyen pesszimizmus az, ami semmit sem ér. Lehet, hogy a világ 80%-a kutyába sem veszi a környezetét, de a maradékból fogadok, hogy 19% úgy gondolkozik, mint te. És 1% jó, ha tesz valamit. Márpedig az a 19% szennyezi a legtöbbet, hiszen ha megtehetik, hogy így gondolkozzanak, akkor megtehetnék, hogy ne így cselekedjenek, vagyis fejlett országokban, kvzi jólétben élnek. A környezetszennyezés nagyját ez a réteg adja.


Nem azt mondja senki, hogy költözz ökoházba, használj napenergiát, hanem bármennyire is kényetletlen, de kapcsold le a villanyt, ne nézd egész nap a tévét, és ha teheted, havi egyszer gyűjtsd össze a tojástartókat és vidd el a szelektív hulladékgyűjtőbe. Ez is valami. És a tenger is vízcseppekből áll.

Ha mégis elpusztul a Föld, mert agyonszennyeztük, legalább tiszta lelkiismerettel vetheted meg a többieket, akik még ennyit sem tettek meg.

A "divat környezetvédelem" is tesz valamit. A pesszimista csak legyint. Amint a válaszodból kiderült, művelt, értelmes, lelkiismeretes ember vagy. Akkor miért viselkedsz úgy, mint egy nagy gyerek?


Kedves kérdező!


Ha valamiféle "sulibuli" lesz, vagy újrahasznosítás-nap, esetleg környezettan órára (van még ilyen?) kell, akkor szerintem ez egy jó és egyszerűen kivitelezhető ötlet, de egy ilyen karkötő nagyon nehéz tud lenni, meg könnyen felsérti a csuklódat. Nyakláncnak jobb, ha csomókkal, golyókkal választod el a kupakokat, így nem is kell olyan sok hozzá, meg dekoratívabb is. Régen divat volt a csomagoláshoz használt hungarocellt befesteni, lelakkozni, és abból fűzni karkötőt, nyakláncot, megpróbálhatod ezt is, ha van otthon ilyened (a hungarocell-morzsalék nem jó erre). Az egyik legjobb ötlet a sörös dobozból készült napelem (keress rá neten, nem tudom, hol írnak róla), de az nem egyszerű. :) Megpróbálhatsz színes üvegeket összetörni, és a cserepekből mozaikot kirakni (ehhez kell némi gyurma, de a sólisztgyurma pont alkalmas rá, szép fehér), ha nem kiegészítőt akarsz készíteni. Klasszikus ötlet még a papírnemű felhasználása: régi újságokból millió és egy dolgot lehet készíteni. Vagy tojástartókból, maradék gyertyából és egy kis madzagból nagyon vicces kis mécses készíthető. (Maradék gyertyát megolvasztod, belecsorgatod a tojástartó egy fakkjába, bele a gyertyában megmártott mazdagot, kész. Befestve, lakkozva jobban néz ki.)

A képzelet határtalan. Ilyen dolgokat mindenki csinált már oviban is, kisiskolában, emlékezz vissza arra.

2011. szept. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi, és tényleg nem magamnak készítek vmit hanem órára kell. Szerintem, fontos a természetvédelem, de ha akár nem is a Földre gondolunk, ha kivágják az esőerdőket, a MI levegőnk lesz szennyezettebb és ha újra hasznosítjuk a papírt nem kell annyi fát kivágni a levegő meg tisztább lesz.
2011. szept. 25. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudsz horgolni, akkor felvágott nejlonszatyorból lehet lábtörloőt , bevásárlószatyrot horgolni. Ilyet még a nagymamák csináltak tejeszacskóból. Ceruzatartót csinálhatsz levágott flakonokból. De a kinőtt, divatjamúlt pulóver is felfejthető és újraköthető. Egyebként kevesebb csomagolóanyagot kellene használni és akkor kisebb gond az újrahasznosítás.
2012. márc. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi:9 jó ötletek:))
2012. márc. 9. 21:19
 6/6 A kérdező kommentje:
vagyis :9 helyett :)
2012. márc. 9. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!