Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet a műanyagokat...

Hogyan lehet a műanyagokat visszaalakítani olajá?

Figyelt kérdés

Most olvastam ezt a cikket.: [link]


A kérdés, mi lehet ennek a folyamatnak kémiai háttere?


2011. márc. 5. 17:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A polikondenzációval készített műanyagok hidrolízissel (ha vízkilépésről volt szó... ha nem víz lép ki, akkor nem tudom a folyamat nevét, de a lényeg ugyanaz) vissza lehet alakítani a kiindulási anyagokba. Azonban, ha jól tudom, polimerizált műanyagokra nincs ilyen "trükk". Tehát nem mindegy, milyen műanyagról van szó.


polikondenzációs műanyagok pl. bakelit, poli(etilén-tereftalát) = PET, nylon66, kevlar, polikarbonátok, poliészterek, cianoakrilátok

A poliészterek pl. kétértékű alkoholok és dikarbonsav polikondenzációjával állíthatók elő. (A PET esetében pl. nem víz lép ki, hanem metanol.)

2011. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
S mi lehet a helyzet a PVC-el? Mert állítólag azzal is üzemel, csak valyon hová kerűl a klór?
2011. márc. 5. 19:31
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a PVC-t vissza lehet alakítani, azt polimerizációval csinálják... és ha elégetik, akkor is hidrogén-klorid szabadul fel. A láng pedig kormoz. Többet ártana, mint amennyit használna.
2011. márc. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!