Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik gáz okoza leginkáb az...

Melyik gáz okoza leginkáb az üvegházhatást?

Figyelt kérdés
a,szén -dioxid b,szén - monoxid c, oxigén d, nitrogén KÉREM CSAK AZ ÍRJON AKI TUDJA A VÁLASZ!
2011. márc. 6. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A metán legerősebb üvegház hatású gáz fajlagosan.Ha jól tudom 21X erősebb hatással bír mint a Co2. Maga a vízpára is képes erre,ezt viszont nem az emberi tevékenység okozza.

Mazsolázgass ebből,bár kérdésedre egy klímakutató sem tud 100% biztonsággal válaszolni,miután ők maguk sem értenek mindenben egyet.

[link]

2011. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ismét egy kérdés, amire hamarabb megtalálnád a választ a google-ban, mint amennyi időt beleöltél ennek a kérdésnek a kiírásába.


Amúgy a CO2.

2011. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dellfil ***** válasza:

Az "a" válasz a jó. Az általad felsoroltak közül a széndioxid.

Egyébként én is úgy tudom, hogy a metán sokkal hatékonyabb "üvegház gáz". (Csak nem ezt kérdezted.) :)


dellfil

2011. márc. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A válaszok mind korrektek, amiből az látszik, hogy a kérdés elég pontatlan. (Ha nem te találtad ki így, akkor az eredeti kérdező volt pontatlan.)
2011. márc. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!