Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy kiskorú (konkrétabban 16,...

Egy kiskorú (konkrétabban 16, lassan 17 esztendős) kölyök vehet-e a VEGYSZERBOLTBAN mondjuk tömény kénsavat és étert?

Figyelt kérdés

Egyáltalán étert lehet kapni véleményetek szerint? Pesten van egy jó kis vegyszer bolt a belváros felé vagy a belvárosban és ott szeretnék venni étert meg 96 %-os kénsavat(felhívtam ennyi a max)És még eg ykérdés: éter helyett melyik altatógázt ajánljátok?(mer tugye kloroformot nem lehet sehol kapni)


Köszi a válaszokat


2011. márc. 8. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen nem, sőtt felnőtt se vehet csak úgy. Szép világ is volna, ha mindenki vehetné az altató meg egyéb mérges gázokat, aztán ön és közveszélyeset játszana...
2011. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De azért kénsavat vehetek ugye?????
2011. márc. 8. 15:49
 3/14 anonim ***** válasza:
96%-os kénsavat? Hülye vagy? Természetesen NEM vehetsz.
2011. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%-os kénsavat? Hülye vagy? Természetesen NEM vehetsz. Ahogy atombombát sem.
2011. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha adnak is vigyázz azzal a 96%ossal, bár biztos tudod ha ilyet akarsz venni. Nem lennék túl tolakodó ha megkérdeznem hogy mért kell neked? Meg az altatógáz?
2011. márc. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De mos tkomolyan. akkor kinek adnak ki??????????????

Egy felnőttnek azért igen ugye????

Gyorsna válaszoljatok és lehetőleg egy hozzá értő mert marha ideges vagyok.

Az atombombás majomnak meg üzenem hogy egy marha.

2011. márc. 8. 16:23
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha én "atombombás majom" vagyok, akkor nyilván nem is érdekel, hogy mit tudok az ilyenfajta vegyszerek vásárlásáról. Kár, mert nekem még van is egy-két jó cuccom a laboromban, ahol dolgozom.

Igaz, te kis nagyképű p.cs, azt se tudod hogy hogyan kell bánni az ilyen vegyszerekkel, de már vinnéd haza literszám. Volt egy-két hasonló kérdés. Vagy megkeresed, vagy megkérded a boltban hogy ki vehet.

2011. márc. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Tom Benko ***** válasza:
Mindkettő engedélyköteles. Szerintem nem is kell ragoznom, miért. Minek kellenek neked? Kénsavból nem mellékesen 98%-os a tömény. Bár én láttam már 100%-osat is.
2011. márc. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát ez nem úgy működik, hogy te csak gondolsz egyet és veszel bármit. Ezekhez méregengedély szükséges, veszélyes anyagokkal nem lehet játszani. Gondoskodni kell a kezelésről, tárolásról, esetlegesen bekövetkező baleset elhárításáról, tűzoltás, elsősegélynyújtás, stb. Biztosítani kell az egészséget nem veszélyeztető munkavégzés feltételét, ismerni kell alaposan az adott vegyszer fizikai, kémiai tulajdonságait, az anyag reakcióképességét(nem mindegy hol használják, tárolják), és végül de nem utolsó sorban gondoskodni kell az ártalmatlanításról, hulladékkezelésről. Ez nem úgy működik, hogy csak beleöntesz a WC-be néhány liter tömény kénsavat. Ezenkívül csak olyan személy (személyzet) használhatja az adott vegyszert, aki megfelelő ismeretekkel rendelkezik. Nem véletlen van a méregengedély, nem adnak mindenkinek. Egyébként kénsavat akkumulátorsavként kaphatsz, kb. 38%-osat.
2011. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 jsaj válasza:

éter+kénsav istenem ne már tud milyen veszélyes

de különben lehet kapni éter mivel használják az ékszerészek

de piszok drága vagyis úgy se veszel

kénsavat is kapsz de csak technikait de ezekkel szórakozni téged fejre ejtetek

2011. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!