Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon hogy épül fel a világegy...

Vajon hogy épül fel a világegyetem? Úgy értem, hol a vége? De ha van vége, utána mi jön? Nekem ez olyan felfoghatatlan. =|

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 14:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nincs vége,mert folyamatosan tágul
2011. márc. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Gondold el a földet két dimenzióban. Mész, mész, egyszer csak véget ér. Persze tudjuk, hogy a föld három dimenziós, így pedig soha nem érsz a végére, mindig csak körbe-körbe mész. Én hasonlóan képzelem el a világegyetemet. Véges, de a végét nem lehet elérni.
2011. márc. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

fizikailag ott a vége, ahol a fizikailag "semmi" kezdődik. körülbelül ennyit tudunk belátni, többre nincs is szükség. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Képzelj el egy lufit amit olyan gyorsan fújnak fel, hogy fénysebességgel tágul. Ez a világegyetem. A végét soha sem fogjuk elérni, mert nem tudunk gyorsabban menni a tágulásánál.

A határain túl pedig (jelenlegi tudásunk szerint) nincs semmi, nincs olyan hogy az univerzumon kívüli hely. Azaz sem tér, sem idő, mert ezeket maga az univerzum hozza létre.

2011. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Annyi javítás hozzá, hogy nem fénysebességgel tágul, csak iszonyat gyorsan, mert tudjuk hogy gyorsulva tágul, és ha már elérte volna a fény sebességét nem tudna tovább gyorsulni. :)
2011. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb "modell" erre a problémára:


A világegyetem véges, de nincs határa. Ugyanez érvényes a földre a mi nézőpontunkból is.

2011. márc. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen, tágul... na de hova??? Mi az a tér ahova tágulni tud tovább és tovább? :S
2011. márc. 11. 18:07
 8/13 anonim ***** válasza:
ott írta az utolsó, hogy nincs a világegyetemen kívül semmi, se tér se idő. ne úgy képzeld el, hogy az univerzum egy gömb, ami be van zárva egy nagyobb kockába. nincs sehova bezárva, egy ideig tágul, aztán jön a nagy reccs.
2011. márc. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az univerzum nem a térBEN van. A tér maga is az univerzum része. Ezért aztán nincs értelme annak a kérdésnek, hogy mivan a "szélén túl".

Az ne ijesszen meg, hogy nem tudod elképzelni: a képzeleted három dimenziós, mert arra jött létre, hogy a téged közvetlenül körülvevő három dimenziós világot "szimulálhasd" magadnak. De a lufi, vagy a földgömb valóban jó analógia (hasonlat): a Föld felszíne is intuitíve síknak tűnik, nem érzed, hogy görbül, ezért azt is nehéz elképzelni, hogy ha elindulsz jobbra, és nagyon sokáig mész, akkor balról fogsz ugyanoda visszaérni. A világegyetemmel is ha jól tudom, ugyanez van, csak három dimenzióban. Nincsen "vége". Annyiban azt hiszem, sántít a hasonlat, hogy hogyha van a három dimenzión túl több is, akkor azok is a világegyetem részei, tehát azokból sem lehet "kimenni".

Van egy rövid kis regényszerűség, az a címe, hogy Síkföld. Olvasd el, vagy legalább olvass bele kicsit, érdekes. Pont erről szól, hogy mi tudunk elképzelni, és mit nem...

2011. márc. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Igen, tágul... na de hova??? Mi az a tér ahova tágulni tud tovább és tovább?"


Nincs olyan hogy "az a tér", mivel nem egy térben tágul. A teret maga az univerzum hozza létre, mint írtam, ezért nincs olyan hogy azon kívüli hely. Számunkra ez elképzelhetetlen, és megérthetetlen, hogy milyen hogy nincs sem tér, sem idő, de ez a mai tudományos álláspont.

2011. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!