Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol van a világegyetem vége?

Hol van a világegyetem vége?

Figyelt kérdés
2009. dec. 25. 23:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Eddig senki nem tapasztalta, hogy vége lenne. A világegyetemből általunk BELÁTOTT tartomány = ahonnan jeleket (valamikor kibocsátott EM sugárzást) detektálunk, a tőlünk mintegy 13,7 milliárd fényévnyi távolságra lévő gömb.
2009. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
41%

És akkor most számoljuk ki,hogy ennek a fényforrásnak az észlelés pillnatában ,hány évvel ezelőtti állapotát látjuk.


retafdog

2009. dec. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
73%
Ha az ősrobbanás-elméletet vesszük alapul, és azt az einsteini tényt, hogy a fénysebesség nem meghaladható sebesség, akkor az ősrobbanás óta eltelt idő x a fénysebesség a világegyetem maximális nagysága. Ennél nagyobb nem lehet, ha az anyag nem tud fénysebességgel SEM tágulni.
2009. dec. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
44%
Sehol. Nincs vége!
2009. dec. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Ez a sehol, nincs vege egy hulye hozzaallas... mar csak ha az energiamegmaradas torvenyet vesszuk, az is gyakorlatilag bizonyitja az ellenkezojet. Veges energiara igaz csak, veges energia meg nem eleg vegtelen nagysagu ternek... tehat nem vegtelen, csak rohadt nagy, es tagul... ahogy az energia is rohadt nagy a vilagegyetemben.
2009. dec. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

lehet hogy hülyeséget írok, de most belegondoltam ebbe az ősrobbanás dologba, miszerint jelenleg minden mindentől távolodik. Na de kérem, egy idő után nem lehet, hogy a testek közt ható gravitációs erő ismét összehúzza az egész univerzumot egy gombostű fejébe? :)


na mert ugye a köztük ható gravitációs erő sose szűnik meg, csak mindig csökken. de ez a távolodás sebességét is csökkenti nem? vagyis mindkettő megy a 0 felé.. vagy azt sose éri el vagy ááá nemtom már megint a végtelen elég volt feladom :D

2009. dec. 26. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
95%

01:11- nek:

valóban, két elmélet létezika világegyetem "sorsát" illetően:

- az állandóan táguló

és a

- és pulzáló modell.

a tudomány mai állása szerint a tudóso inkább hajlanak az állandóan táguló modell felé, de még nem dőlt el a vita.

sok minden szól a pulzáló modell mellett is, mindenesetre abban megegyeznek, hogy a két variációt csak egy nagyon vékony határ választja el.

ha a feltételezett, de egyelőre még nem bizonyított "sötét energia" létét sikerül igazolni, akkor valószínűleg a mérleg inkább a pulzáló modell felé fog billenni...

2009. dec. 26. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

az előző folytatása:

ha azt tekintjük, hogy az egre távolabbi galaxisok távolodási sebessége nagyjából a távolsággal arányosan nő, akkor talán, a korlát nélkül távolodó modell állja meg a helyét.

*********************

a kérdésre:

a világegyetem vége ott van, ahol a legtávolabbi galaxis található, - ma cca 13 milliárd fényévre "látunk" el - mivel a teret (és az időt) maga a táguló világegyetem hozza létre.

2009. dec. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ha nem is gyorsulna a távolodás, akkor sem biztos, hogy összerántaná a gravitáció. Négyzetesen csökken az erő a távolsággal, így ha elég nagy volt a kezdősebesség, akkor mindig csak lassul. De gyorsul :D
2009. dec. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

"Ha az ősrobbanás-elméletet vesszük alapul, és azt az einsteini tényt, hogy a fénysebesség nem meghaladható sebesség, akkor az ősrobbanás óta eltelt idő x a fénysebesség a világegyetem maximális nagysága."


[link]


VAN a fénysebességnél gyorsabb.

2009. dec. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!