Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehet Földön...

Schumacher77 kérdése:

Szerintetek lehet Földön kívüli élet akár a Naprendszerünkön belül is?

Figyelt kérdés

Akár az Európa jege alatt is lehet folyékony víz és annak is egyre nagyobb a valószínűsége, hogy az Enceladus jege alatt is van (sőt szinte már bizonyítékok vannak rá).

De ha van is, ki fog ez derülni egy emberöltőn belül?

Annyira szeretném megélni, hogy találjanak legalább egy baktériumot Földön kívül... :)


2011. márc. 15. 17:56
 1/7 anonim válasza:
lehet e? lehet. van is? én kétlem. esetleg volt. ha az Europa jege alatt van is, azt nem igen tudjuk meg még egy jó darabig.
2011. márc. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyasmi rémlik, hogy a tudósok szerint a Naprendszerünkön belül biztosan nincs élet. De én nem vagyok tudós, csak ez dereng.
2011. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még az is lehet, hogy a mars felszíne alatt pár ezer méterrel van folyékony víz és élet is. Én hiszek benne, hogy nem vagyunk egyedül.
2011. márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én is hiszem, hogy nem vagyunk egyedül.

Második hozzászólónak: amit írsz az egy jó néhány éve volt, ma már teljesen más a tudósok álláspontja e kérdésben, főleg miután az Föld óceánjaiban több ezer méter mélyen is van élet, sőt a föld alatt több száz méter mélyen is.

2011. márc. 15. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kétlem, hogy lenne a naprendszerünkön belül, de ezer százalékra azért nem mondanám. Végül is attól függ, mint nevezünk életnek. Még az sem biztos, hogy szén alapút kell keresni.

A naprendszerünkön kívül azért jobban elképzelhetőnek tartom, már a nagy számok törvénye alapján is. :)

2011. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
élet biztos van máshol is...szerintem a naprendszeren belül is elég nagy rá az esély azért.ahogy a Földre eljutott az élet,úgy akármelyik szomszéd bolygóra is eljuthatott,az már más dolog,hogy ott nem fejlődött ki ennyi az élet,de baktériumok szinte biztos vannak még a környékünkön.alkalmazkodnak azok sokmindenhez,csak ugye megtalálni nehéz őket,és idehozni a Földre.sajnos technológiailag levagyunk még korlátozva :(
2011. márc. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek tartom, az viszont nem lenne jó ha a Marson életet találnának mert rezervátummá nyilvánítanák a bolygót, keresztbe téve a későbbi hasznosításnak/terraformálásnak.

A sarkvidéki dűnefoltjairól és a metán és víz egy helyen előfordulása miatt feltételezik a bakteriális életet.

Az Európán és a Titánon akár többsejtűek is lehetnek, a jégréteg jó védelmet nyújt az életnek és ha jól tudom némely repedésnél szerves anyagtól származó elszíneződést észleltek.

2011. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!