Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok arról a műsorról...

Mit gondoltok arról a műsorról ami a Discovery-n ment "A kíváncsiság" és az örök élet titkáról? Valóban működhet?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Volt ez a műsor és kíváncsi vagyok,hogy nektek mi a véleményetek róla.
2011. nov. 2. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttam a műsort, de nagyon sok örök életes kérdés van ebben a témakörben, ha használod a keresőt, pillanatokon belül kidobja ezeket. Többféle válasz is akadt, több oldalról közelítettük meg a témát, biztos van olyan válasz is, ami az általad látott műsorban ismertetettekről szól, és annak a valóságalapját boncolgatja. De ha kb. négy-öt mondatban összefoglalod, mit mondtak az örök életről (kulcsszavak!), akkor újra össze tudjuk szedni azt, amit a témában tudunk, de most már speciálisan ezeknek az állításoknak a fényében.

Pl. gondolom benne volt a hibajavítás, a telomeráz-aktivitás, talán az autofágia, apoptózis, immunrendszer erősítése, őssejtek-őssejtkezelés, iPS sejtek (talán?), klónozás (esetleg), ennek kapcsán génterápia, virális génbevitel... ezek közül bármelyikről lehetett szó, valószínűsítem az első felsoroltakat, a többi csak tipp, nem tudom, mennyire mélyen mentek bele a témába.

Az biztos, elviekben lehetséges az örök élet, egyelőre nem ismerünk semmilyen olyan mechanizmust, amit szigorúan elméletben ne tudnánk "kiütni", vagy "gyengíteni", illetve örökké működtetni, csak a legtöbbje elméletben is annyi energiát követel, hogy nem érné meg. A gyakorlati megvalósítás még sehol sem tart, élethossz meghosszabbításra van esély (egészségesen kell élni... micsoda csoda!). Viszont bármikor jöhet egy olyan sejtmechanizmus, ami azt mondja, hogy á-á, ácsi fiúk, én nem működök tovább, és akkor ott állunk meglőve, hogy ezt nekünk senki sem jelezte előre... Szóval egyelőre nem ismerünk ilyet, ami szabotálná az elvi örök életet, de persze bármikor előkerülhet.

De ez változatlanul szigorúan a science fiction témaköre, az öregedéskutatók szeretnek álmodozni. :)

2011. nov. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hát...mesterséges szervek beültetése úgy,hogy a saját őssejtjeiből regenerálták,művégtagok,vér csere,az agy karbantartása,kis fokú klónozás is
2011. nov. 2. 20:50
 3/3 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a választ hasznos volt,ment a zöld kéz :D
2011. nov. 2. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!