Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ez baromság?...

Szerintetek ez baromság? (Sárkányok)

Figyelt kérdés

Nem tudom hova irni ezt a kérdést(ezotéria?)...Na szóval:

Szerintem létezhettek sárkányok jobban mondva dinoszauruszok.Mert ugye,ha bele gondolunk akkor a dinók arcüregében esetleg külön erre a célra növesztett szerv tartalmazhatott gáz féléket amit a száján keresztül kitudott üriteni,ehhez már csak egy kis szikra kellet és meg van a tüz.Mondjuk a szikrát a fogávála csinálja.XD

Ha belegondolunk nem is olyan hülyeség.Szóval ezek a sárkányok valójában dinók csak a legendák vagy történetekben jobban hangzott a sárkány.És ne hüjézzetek mer ezt még olvastam a hihetetlen magazinban.


2011. márc. 19. 13:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
De, elég nagy hülyeség.
2011. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A fog nem szikrázik, a gáz nem alkalmas, akkor már inkább két komponensű folyékony robbanóanyag kell. Minezzel arra kívántam utalni, hogy amit te írtál, az fantáziálás. Elveben összehozható, de gyakorlatban messze nem így működnek a dolgok.

És egyébként evolúciós szempontból sincs olyan tényező, ami ki tudna alakítani egy ilyen élőlényt.

2011. márc. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

vagy egy másik csillagrendszerből idetévedt idegen hüllőszerű intelligens faj voltak, csak így maradtak meg a mondák által..

:D

ha már hülyeség, legyen bő lére eresztve

;D

2011. márc. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz, az nem dinoszaurusz, hanem Süsü, a sárkány .

Házisárkányok pedig manapság is léteznek.Igaz, ők nem okádnak tüzet (jobb esetben).

2011. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ott (is) bukik, hogy az ember megjelenése és a dínók eltünése között eltelt pármillió év, így véletlenül sem szerepelhetnek a legendákban... persze, csontvázakat találhattak, de az nem utal semmiféle tűzfújásra vagy bármi ilyesmire.
2011. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

'így véletlenül sem szerepelhetnek a legendákban'


'Szent György és a sárkány' az neked mi?

Smafu, vagy esti mese, ha nem legenda?

2011. márc. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Silber ***** válasza:

A sárkányok mint mondabeli lények érdekes módon szinte minden kultúrában kialakultak (kínától kezdve az európain át a dél-amerikaiig). Erre mai napig nem tudjuk a választ, miképp történhetett meg.

Az alap kérdéshez hozzászólva: az előttem néhánnyal szólónak kell igazat adjak részemről. Ráadásul egy ilyen szerv nem is sok hasznára lett volna egy ilyen kaliberű állatnak a természetben (az állatok nem képesek felhasználni a tüzet. Annó láttam egy bogarat ami rendszerint parázs közé rakja a petéit, de ennyi a köze hozzá, semmi több). Ezen kívül a szövetek sem bírják el a hőterhelést (45 fok már visszafordíthatatlan károsodásokat okoz).

2011. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13:54 Te szerencsétlen idióta, a dinoszauruszokról volt szó, mint sárkánypótlékról...
2011. márc. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hé emberek,ne feledkezzetek meg arról hogy olvastam és csak a véleményetkre voltam kiváncsi. 13:54 mekkora suttyó vagy...
2011. márc. 19. 15:44
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"hüjézzetek"


Aztamindenségit...


14:15

Már hogy a túróba ne lehetne megmagyarázni. A föld összes kontinensén megtalálhatóak dinoszaurusz fosszíliák. Az egykori ősemberek találtak egy bazi nagy csontvázat hatalmas fogakkal, néha szárnyakkal, bődületes karmokkal... Nem tudták mi az, mert még hasonlót sem láttak soha. Nyilván egy nagy szörny, elnevezték sárkánynak. Az meg, hogy tüzet okádnak már csak a köré költött mesevilág.

2011. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!