Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vérképből, vagy valamilyen...

Vérképből, vagy valamilyen laboratóriumi tesztből meg lehet állapítani, hogy valaki szerelmes-e?

Figyelt kérdés
Mert a szerelem egy csomó biokémiai változást idéz elő a szervezetben. Persze komolyabb vérelemzésre gondolok. Esetleg valamilyen más laboratóriumi teszttel?
2011. márc. 25. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Most adtál egy új feladatot az angol tudósoknak!

:D

2011. márc. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, sőt azt is kibe.
2011. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem konkrétan nem. Azt hogy egy olyan folyamat megy végbe benned mint a szerelem is lehet.

De pl ránézel egy kisgyerekre és egyböl azt gondolod jaj de aranyos, ha még rokon gyerek is akkor meg föleg nagyfoku szeretete érzel iránta, gondolom ugyan az a folyamat kémiailag mintha az álom pasidat látnád.

2011. márc. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
A magasabb dopamin szint megállapítható vérből.
2011. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első jól mondja, a hírhedt brit tudósok némi aprópénzért cserébe megmondják neked :)
2011. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az 2vel előtti válaszoló jól gondolja.A szerelmes embernek valószínűleg huzamosabb ideig magasabb a dopamin és szerotonin szintje és ez a vérképéből is kimutatható.De ennek a jelenlétéből nem feltétlenül következtethetünk arra hogy az illető szerelmes,lehet bármilyen más oka is ennek ami az alanyt "boldoggá teszi" és ugyanezt tapasztalhatjuk a különböző drogok okozta eufóriánál is.Van egy feniletilamin nevezetű hormon ez az ún. szerelem-hormon,ami kifejezetten a szerelem érzésért felelős(ez okozza a hasban tapasztalható enyhe nyomást,megnövekedett pulzusszám és vérnyomás,viszont ez szerintem nem sokáig mutatható ki a vérből vagy az is lehet hogy ez csak 'elsőlátásra' szerelem pillanatában termeldőik.remélem tudtam segíteni:)
2011. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahhoz, hogy a magasabb dopamin/szerotonin és egyéb szintek kimutathatóak legyenek, először is tudni kéne, hogy mennyi a normális a vérben. Nem tudom, hogy ez egyáltalán meg van-e határozva. Másodszor, ha a normális érték valamilyen tágabb határok közt van, akkor tudni kéne, hogy mennyi az adott egyén saját normális szintje, amihez képest az emelkedést mérni akarjuk. Mennyire hullmázik eleve a normál szint? Vannak-e napi csúcsok?

Meg aztán ezek alapvetően agyi ingerületátvivő anyagok, és hormonok is. Kétésgeim vannak afelől, hogy az agyi dopaminszint közvetlen összefüggést mutat a testi (vérbeli) dopaminszinttel, úgyanígy a szerotoninra is. Szóval én inkább azt gondolom, hogy ezek a dolgok az agyban játszódnak, és ezért onnan is kéne a mintát levenni, mert a vérből nem valószínű, hogy kimutatható a változás.


Összességében tehát lehet hogy elméletileg akár kimutatható lenne (bár kétséges), de elméletileg például akár lakóparkot is építhetnénk a Holdon. Valószínűleg nem véletlenül nem csinálunk ilyeneket a gyakorlatban.

2011. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 dellfil ***** válasza:
0%

Nem.


dellfil

2011. márc. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kimutatható, de jól írták: előzőleg legalább 5-6 mérés kellene, hogy mennyi a normál szint?


Utána lehetne csak megmondani ezt...

2011. márc. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!