Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy műanyagpalackba hány...

Egy műanyagpalackba hány fokos vizet önthetek, hogy meleg legyen, de ne olvadjon meg? Ez a hőmérsékletű víz 10 fokon mennyi idő alatt hül le pl.30 fokra? Ha törölközőbe csavarom, akkor mennyire melegíti ez a környezetet?

Figyelt kérdés
2009. febr. 25. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Mivel rendes "földi nyomáson" a víz max. kb. 100 fokos lehet, ezért ennél melegebbet úgysem tudsz beletölteni, attól pedig nem olvad meg egy műa. Palack.

Számolni nicskedvem, függvénytábla -> számolgass.

2009. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi :-)

De ha meleg teát öntök a palackba, akkor kezd fehéres színe lenni a palacknak és melegebbnél szerintem olvad. (a tea nem 100 fokos).

Matekból, fizikából jó vagyok, de mi a képlet amivel ki lehetne számítani?

2009. febr. 25. 15:18
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

gyakorlatilag nincs.


elvileg lenne, de tudnod kellene hozzá:

- tea-palack hőátadási együttható (plussz a tea belső mozgásából adódó eltérés)

- palack pontos vastagsága, hővezetési együtthatója

- palack-levegő hőátadás (plussz a levegő sem mozdulatlan)


ha még a törülköző is rajtavan, akkor van még plussz két határfelületed, meg egy belső hővezetésed.


ráadásul ezek a képletek stacionárius állapotra vonatkoznak, neked meg egy dinamikus rendszered van.


egyszerűbb kipróbálni.

2009. febr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam elég meleg (talán 50 fokos) vízzel és nem olvadt meg. Túl meleg nem lesz tőle a környezet, de a kiskutyáknak tettem be és hozzábújnak és arra jó. Kb 1-2 óráig érezni, hogy meleg.
2009. febr. 25. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj de aranyos vagy! A kutyusokat akarod melegíteni - miért nem ezt kérdezted? Azt javaslom, nagyobb hőtehetetlenségű közeggel próbáld, pl. samottégla, ennek hiányában sima tégla, vagy beton járólap. Kályhán megmelegíted, pokrócba tekerve, vagy szalma közé rakva nagyon jó, élvezni fogják a kutyusok.:)
2009. febr. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi 3. válaszoló.

De a téglát hogyan melegítsem fel? Van kazánunk, de abba nem rakhatom. Akkor mégis hogyan? De jó ötlet. Egyébként a palackos se rossz, mert mindig hozzábújnak, csak 1,2 óránként cserélni kell a vizet.

2009. febr. 27. 13:43
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia! A harmadik válaszoló vagyok, a "téglás".

A legegyszerűbb sütőben megmelegíteni, (nem kell nagyon) de kályhán, sparherten is lehet, vagy a kazán tetején is felmelegszik 80-90 fokra.

Vigyázz, ne égesd meg a kezed!


Egyébként le a kalappal!!!

Sok hozzád hasonló jólelkű, felelőséggel gondolkodó állattartóra lenne szükség! :)))

2009. febr. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hidd el sokan nem ezt gondolják rólam. :-(
2009. febr. 28. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!