Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nagyobb a Kálium redukál...

Miért nagyobb a Kálium redukáló képessége mint a Nátriumé? Illetve. Miért nagyobb a Nátrium redukáló képessége mint a Magnéziumé?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert előrébb van a fémek aktivitási sorában. Egyébkénet is , az aláklifémek, mint a kálium és a nátrium a legaktívabbak az összes fém közül.
2011. ápr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi
2011. ápr. 3. 15:24
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Igen,ez így van ahogy az első válaszoló mondta.Ha viszont ez jobban érdekel,akkor elmondom annak a miértjét,szerintem így lehet gyorsan,könnyen tanulni új dolgokat.Gondolom még általános iskolás vagy,úgyhogy biztos hallottál már róla hogy minden atom a nemesgázszerkezet elérése törekszik,épp ezért fogja leadni a nátrium,kálium a maga 1 külső elektronját,a magnézium pedig kettőt.Megjegyzés:redukáló képesség alatt azt értjük hogy az adott elem milyen mértékben "akarják" leadni a külső héjon lévő elektronjaikat.A nátrium és kálium között az a különbség hogy a káliumnak nagyobb a rendszáma->több elektronja van->nagyobb a periódus száma->a legkülső elektronok távolabb vannak a magtól.Ezért mutat a kálium nagyobb hajlandóságot arra hogy leadja a legkülső elektronját,hiszen minél távolabb van a magtól annál kisebb mértékben hat rá a magvonzás(ugye a pozitív mag vonzza a negatív elektronokat).A magnézium és a nátrium között meg főcsoportszámban van különbség,ez azt mutatja hogy az atom legkülső héják hány elektron található.Így könnyen el tudod képzelni hogy a nátrium "sokkal jobban akarja" leadni az 1 elektronját,mivel ő már csak 1 elektronnyi távolságra van a hőn áhított nemesgázszerkezettől:) Míg a magnéziumnak kettő van,így ez a nátriumhoz képest "stabilabb" állapot,ő is le akarja adni az elektronját,de nem olyan mértékben mint a nátrium.remélem érthető voltam és tudtam segíteni,ha még van kérdésed írj nyugodtan:)
2011. ápr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon hálás vagyok!!!

Írtó jó választ adtál !!! *lájk* :DD

2011. ápr. 10. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!