Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi egy pályakezdő vegyészm...

Mennyi egy pályakezdő vegyészmérnök fizetése Amerikában? Nagy Britanniában?

Figyelt kérdés

Mennyivel jobban lehet megélni kint mint itthon?

mennyivel könnyebb elhelyezkedni kint mint itt Magyarországon?


2011. márc. 29. 15:25
 1/6 Silber ***** válasza:

"In the UK, the Institution of Chemical Engineers 2006 Salary Survey reported an average salary of approximately £53,000, with a starting salary for a graduate averaging £24,000."

[link]

Elvileg (legalábbis ezt tunkolják nekünk), hogy nagyon könnyen el lehet vele helyezkedni (és referenciákból is ezt hallottam). Kint a többszörösét is megkeresheti az ember az itteni fizetéseknek (pedig azok sem rosszak az átlagfizetést tekintve), viszont ahhoz olyan szintű nyelvtudás is kell, és persze némi referencia/protekció sem ártana.

2011. ápr. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vegyész szakértőként a versenyszférában dolgoztam. Az éves fizetésem 64.000 USD volt 2005-ben.

Pályakezdő nem volt a csapatban, nem akarlak megvezetni.

Csak azért írtam, hogy szakmai tapasztalattal tudd belőni a szakmát...

2011. ápr. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Várom még az észrevételeket,véleményeket,írjatok csak...!!!!
2011. ápr. 3. 19:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Külföldön nem tudom, de ha ez segít viszonyítani és nemrég kezdtem dolgozni itthon, Bp-en. És ugyan nem mérnök vagyok, hanem okleveles vegyész (ELTE-n végeztem.)

Nettó ~90e, bruttó ~130eFt a havi fizetésem úgy, hogy néha éjszaka és/vagy hétvégén is be kell menni.

És így is örülhetek, hogy valahol egyáltalán hajlandóak alkalmazni.

2011. ápr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aha én amúgy most vegyész szakon vagyok a középsulinkban.

Ha elvégzem az 5. évet akkor Általános vegyipari

laboratóriumi technikusom lesz,azzal mennyi lehet keresni?

2011. ápr. 11. 14:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Megint én. :)

Attól függ, milyen helyen tudsz elhelyezkedni. Pl a "nagy" gyógyszergyárakban elég jó keresnek a technikusok is. Mondjuk meló is van rendesen és van, hogy éjszakázni kell, de kapsz műszak és veszélyességi pótlékot is.

Szóval ilyen nettó 120-140e-t (bruttó 200-250e) is simán megkereshetsz. Nyilván kezdetkor valamivel kevesebbet. Én is el akartam már menni technikusnak a vegyész diplomámmal, de arra hivatkozva nem vettek fel, hogy túlképzett vagyok.

De ha állami helyre mész közalkalmazottnak, kutatóintézetbe, vagy egyetemre például, akkor alig kapsz többet a minimálbérnél. Szóval ilyen nettó 70-80 körül általában.

Külföldön, nyugatra nyilván több a kereseti lehetőség.

2011. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!