Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 2 A Hold gravitációja milyen...

Mikrobi 57 kérdése:

2 A Hold gravitációja milyen mértékben befolyásolja egy súlyemelő eredményét (mekkora erő hat rá? )

Figyelt kérdés

A sportversenyeken, pl futóknál, bizonyos erősségű hátszél az eredményt módosítja, feljavítja. Ezért úgy tudom, erős szélben nem is rendeznek versenyt, mert az időeredmény így hiteltelenné válik. Súlyemelők esetén számít-e és mennyit, ha a Hold ép felette, vagy a föld túloldalán van.

Tudom, ez az erő roppant kicsi, mégis roppant nagy, ha arra gondolok, hogy a tengerszint változás néhol a 6-8 m-t is elérheti és az árapályerőművek gyárakat, városokat látnak el energiával.


2011. ápr. 7. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Elhanyagolható, 1 kg tömegre ható erő:

6,67.10^-11.7,3.10^22/(3,84.10^8)^2=0,000033N

Egyébként a dolog nem így működik. Az árapály mindkét esetben "segíti" a súlyemelőt. A Föld mindkétellentétes oldalán dagály van.

2011. ápr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Roppantul tévedtek! Egy petákot nem segíti a súlyemelőt a hold, miért segítené? Arra nem gondoltok hogy a hold nemcsak a súlyra gyakorol vonzást hanem a sportolóra is ugyanúgy?
2011. ápr. 8. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
:xD
2011. ápr. 8. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%

"Roppantul tévedtek! Egy petákot nem segíti a súlyemelőt a hold, miért segítené? Arra nem gondoltok hogy a hold nemcsak a súlyra gyakorol vonzást hanem a sportolóra is ugyanúgy?"


És? Mi köze a két dolognak egymáshoz? Hogy a súlyemelő milyen könnyen emel fel valamit, az függ az erejétől, és az emelt súly nagyságától... Az ereje sok mindentől függ de a Holdtól nem...


maci

2011. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kérdés nagyon jó, még akkor is, ha a válasz az, hogy "semennyire". Ismerek olyan fizikust, aki hasonló kérdésekkel (is) foglalkozik, könyvet is írt a témában. Jelesül azzal, hogy a Föld forgásából eredően a különböző hajítósportoknál (pl gerelyhajítás) milyen segítő/hátráltató erők hatnak. Azt kapták, hogy bizony számíthat a földrjazi szélesség és a tengerszint feletti magasság is, függően a dobás irányától.

Nyilván egyazon versenyen belül nincs eltérés. De mivel itt az eredményeket összevetik, tehát egy chilei eredményt meg egy berlini eredményt egyazon listában szerepltetnek, és néhol a világcsúcsok centinként dőlnek meg, ezért csakugyan számíthatnak ilyen tényezők.


Szerintem érdemes feltenni ezeket a kérdéseket.

2011. ápr. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!