Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet tudni, hogy melyik...

Lehet tudni, hogy melyik növény alakítja át a leghatékonyabb módon a napfényt?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy melyik növény tud a legjobban fotoszintetizálni.
2011. ápr. 10. 17:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Él az őserdőben - talajszinten - egy fotoszintetizáló növény. Lencsékkel gyűjti össze a fényt.

Szerintem ez a leghatékonyabb.

2011. ápr. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kémiai folyamatok ugyanazok. (leszámítva speciális célokat szolgáló alternatív utakat, pl. CAM).

Eltérések kb. ott lehetnek, hogy milyen járulékos festékekkel javítják a fény elnyelését.

Esélyesnek tartom a mélyebben élő moszatfajokat.

2011. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hollófernyiges ***** válasza:
A moszatokat meg egzotikus trópusiakat nem tudom, a hazaiak közül állítólag a disznóparéjnak van a legjobb fotoszintetizáló hatékonysága.
2011. ápr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból?! A fotoszintézist ugyanis számos paraméter befolyásolja, pl az se mind1, hogy milyen hőmérsékleten nézzük a dolgot, ebből következik, hogy földrajzi szélességet, évszakot, napszakot, beeső napsugarak szöge stb. figyelmebe kell venni. És máris rengeteg paraméterünk van, holott CO", víz stb értékekről még nem is szóltunk...
2011. ápr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!