Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ajánlanátok nekem olvasásra...

Ajánlanátok nekem olvasásra tényleg érdemes, fejtágító könyveket természettudományos témákból?

Figyelt kérdés

Főképp a biológia területéről (azon belül élettan, ill. agy, idegrendszer, idegtudomány). Bánki M. Csaba könyveitől mehet felfelé is bonyolultságban :)

De bármire vevő vagyok, ha laikusoknak is érthetően magyaráz (hát igen, fizikából inkább a laikusoknak szánt változatoknak van értelme esetemben :)).


Köszönöm!


2011. ápr. 17. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Biosz: Az emberi test. régi egy. jegyzet, két kötet.

agy/idegr. jól részletezve, bár lehet, hogy elavul lassan

Kémia: Furka Árpád-féle szerves kémia

egy kötetesek közül a legjobb. A szervetlen meg olyan, mint a telefonkönyv. Abból a top az Elemek kémiája, asszem 3 kötet, azt nem olvastam, mert nem kölcsönözhető.

Fizika: Budó Ágoston: Kísérleti fizika, 3 kötet, a termodinamika részt kivéve. Rizsázós ismeretterjesztő modernebb dolgokból: Ledermann, az isteni a-tom


Amúgy pedeg nagy az internet.

2011. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!


A netben annyira nem bízom. Ráadásul nem tudom magammal vinni, és hozzászoktam, hogy mindig van nálam egy-két könyv.


Kifogytam a szakirodalomból, közülök sokat többször olvastam, most kinéztem pár újat (ez az, hogy online), de nem tudom megállapítani, hogy az én szintem-e, vagy poszgraduális képzésekre anyag... :/

2011. ápr. 17. 22:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem csak attól függ. Ha valamihez nem kell annyi alap, akkor magasabb egyetemi cuccokban is vannak jó dolgok. pl. H. S. Wilf Generatingfunctionology.pdf-je nem hiszem, hogy középiskoláknak készült, de mivel nem feltételez sok alapismeretet, ott is bőven olvasható. Viszont némely könyv egyszerűen olvashatatlan, ha nem tanulta már egyszer az ember az adott anyagot.


A "te szinted" alatt mit értesz?


(netes anyagok tűrhetően: adott egyetem/kutatóintézet munkatársak saját oldalain néha vannak fenn jó anyagok, amik mellé nincs odaírva, hogy csak saját diákoknak. De elismerem, hogy egy jó könyv biztosabb)

2011. ápr. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nincs tudományos végzettségem, csak érdeklődő vagyok.

(Annyi, hogy van emeltem biológiából és kémiából.) Hétvégente olvasok orvosi egyetemi jegyzeteket, könyveket, van, aki magyarázza, ha valami nem esik le. De ugye nem megtanulom (alapból csak minden kb. második hétvégén van ilyen lehetőségem :)), hanem elmerengek rajta, olvasgatom, és ami nagyon érdekel, azt jegyzetelgetem.

Így nem is áll össze úgy a kép, hogy komolyabb könyveket könnyen emésszek; laikus vagyok.

2011. ápr. 17. 23:11
 5/10 anonim válasza:

Michio Kaku: Párhuzamos Világok


Bár ez már elég mély téma, és főként a kozmológiával foglalkozik, de nagyon érdekes dolgokat ír.

2011. ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D

Maximum lesz plusz feladatom vele :)

2011. ápr. 18. 20:57
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Michio Kakutól csak a Hiperteret olvastam. Az sz*r. Semmi nincs benne.
2011. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[link]

ebben a sorozatban vannak nagyon jók, meg vannak olyanok is, amik nem nagyon lövik túl a középiskolás szintet.

Paul Davies: Az utolsó három perc

Daniel C. Dennett: Micsoda elmék

William H. Calvin: A gondolkodó agyPaul Davies: Isten gondolatai

ezeket olvastam anno, és úgy emlékszem, hogy jók voltak.


[link]

ezt egyetemi tankönyvnek írták, de nem épít középiskolainál magasabb szintű alapokra


sachter: az emlékezet hét bűne


[link]

ez sem rossz cucc, ha érdekel a téma


most hirtelen ezek jutottak eszembe

2011. ápr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :))
2011. ápr. 29. 14:34
 10/10 ekeke ***** válasza:
Kazohinia, Egy ismeretlen tanítás töredékei
2011. máj. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!