Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges, hogy néha magától...

Lehetséges, hogy néha magától visszapörög az idő?

Figyelt kérdés
Mivel visszakerülünk a múltba, erre nem emlékezhetünk.
2011. ápr. 18. 19:54
1 2
 1/12 Kései Sirató ***** válasza:
Sajnos nem lehetséges, bárcsak lehetséges lenne.
2011. ápr. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól, mert visszakerülünk a múltba, miért felejtenénk el mindent? A jövőbe való utazáskor is emlékezünk mindenre (vagyis emlékszel, mi volt az előző percben) akkor ha visszafelé haladsz, miért ne emlékeznél?
2011. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hát, mert ha az idő visszamegy (nem mi megyünk vissza benne, hanem az pörög vissza), a jövő nem történt meg, ezért nem is emlékezhetünk rá.
2011. ápr. 18. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:

"Hát, mert ha az idő visszamegy (nem mi megyünk vissza benne, hanem az pörög vissza), a jövő nem történt meg, ezért nem is emlékezhetünk rá."


Hát ez így elég nyakatekert. Ha az idő visszapörög attól még nem törlődik a memóriánk. Például én ma nyertem a lottón, de este visszapörög az idő a tegnap reggelre. Attól én még emlékszem mi történt velem a jövőben, és előre dörzsölhetem a tenyerem, mert tudom hogy meg fogom nyerni.


Már csak Marty McFly, Dr Emmet Brown, és a De Lorean hiányzik a sztoriból.

2011. ápr. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Na ezért nem engedi a természet hogy utazzunk az időben.Ember ki nem bogozná az összekuszálódott eseményeket.
2011. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De, lehet, hogy ma pl. éjfélkor az egész világ visszamegy az időben egy napot, és ami ma történt, az semmivé válik, tehát nem is emlékezhetünk rá. Bár ha a mai nap nem történik meg, akkor el fog tűnni ez a kérdés is. Ezzel talán be lehet bizonyítani, csak ha visszamegyünk az időben, nem fogom tudni, kiírtam-e ezt a kérdést. Vagy lehet, hogy egyszer már feltettem, csak kitörlődött az időből, mert az Univerzum megijedt, hogy rájöttem a titkára.
2011. ápr. 18. 22:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát hooogyne.... az univerzum már csak ilyen ijedős :)
2011. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én most tanulok modern fizikát és a tanárunk múlt órán ezzel kapcsolatos érdekességeket mondott. Arról beszélt nekünk, h mérhetően lassabban telik az idő, minél magasabban vagyunk. Ez persze azért nem annyira érezhető még a Himaláján sem, de ha kimennénk az űrbe mondjuk 20 évre, majd visszatérnénk a Földre, akkor itt mondjuk már 21 év telt volna el. Ez már majdnem időutazás. :D De az Univerzum nem fogja magát meggondolni, és visszamegy egy napot az időben. :D
2011. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Phonix, én nem mondom, hogy a tanár téved, de a gravitáció lassítja az időt: vagyis minél messzebb vagy a Földtől, (és egyéb gravitációs forrástól) annál gyorsabban telik az idő. Sőt, a Föld keringési sebessége szintén lassítja, tehát ha a mély űrben mozdulatlanul lebegsz (persze mihez képest...), akkor ott "sokkalta" (évente pár ezred másodperccel) gyorsabban telik az idő.
2011. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát. Pl. a Sims2-ben (a 3-mal még nem játszottam de biztos abban is) ha valaki véletlenül leégeti a konyhát, akkor meg tudom tenni, hogy kilépek és nem mentem el a játékot, és amikor visszalépek, a legutóbbi mentéstől kezdődik újra minden, és biztos nem fog teljesen ugyanaz történni. Ilyenkor a sim emlékében nem lesz benne, hogy leégette a konyhát. Mivel a simsben egy csomó dolog olyan, mint a való életben, lehet, hogy ez is? Isten is csak simsezik velünk, és ha valami olyat teszünk, ami nem tetszik neki, visszapörgeti az időt vagy nem menti el a játékot. És azt nem mondhatjátok, hogy a sims nem is valóság, mert az is valóság, ha mi azok vagyunk...

És az, hogy ez a kérdés még mindig itt van, nem jelenti azt, hogy nem úgy van, ahogy mondom. Mert lehet, hogy azóta visszapörgött az idő, de a kérdést ugyanúgy kiírhattam ugyanakkor. De lehet, hogy közben a húgomat elvitte a szociális gondozó, és ezért vissza kellett menni az időben, mert nem ez volt az Isten/Univerzum szándéka.

2011. ápr. 20. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!