Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nőknek tényleg 8 csöves az...

A nőknek tényleg 8 csöves az agyuk, férfiaknak meg 2? Ez most igaz? Mi a különbség a kettő között és tulajdonképpen mi a fene ez?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 20:19
 1/10 Silber ***** válasza:
62%
Csöves? Ilyenről még sosem hallottam. Van egy olyan feltételezés, miszerint az ember intelligenciájára nem az agy mérete, hanem a barázdáltsága van hatással. De minden embernek két féltekéből áll az agya.
2011. ápr. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezt az új "tudományos" megállapítást vajon hol hallottad?
2011. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudományosan én sem hallottam róla, csak így elterjedt, állítólag a nőknek azért nyolc csöves az agyuk, mert egyszerre több mindenre tudnak koncentrálni, holott a férfiak csak egy dologra tudnak egyszerre! Kíváncsi lenék arra, hogy most ez tényleg igaz, vagy csak hülyeség!


Am. választ köszönöm! :)

2011. ápr. 24. 20:36
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Se a csövesség nem igaz, se általánosítva a több dologra figyelés képessége.

Nálunk pl pont fordítva van.

2011. ápr. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Az agya mindenkinek ugyanazokból a dolgokból áll: két félteke, ezen kívül barázdák, hasadékok.

A formájuk lehet más, de cső pl. egy darab sincs. :)

2011. ápr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a képességektől függ.

Nagyon ostoba nők és férfiak is vannak.

2011. ápr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
elektroncsöves?
2011. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Talán inkább csatorna. De ez csak ilyen nagyon pontatlan, inkább népszerűsítő írásookban megjelenő leírás.


A két nem agyszerkezete - nagy általánosságban - eltérő. Nem nagyok az eltérések, de jelentősek és jellemzőek. Majd keresek valami leírést erről, ha érdekel.


A lényeg, hogy a férfiak esetében a problémaorintált gondolkodás, és az egyszerre egy dologra való figyelés képessége jellemző, míg a nők inkább képesek mindenre egy kicsit figyelni, érzelemorientáltan működnek.


Mindkettőnek megvan a maga helye, ahol hatékonyabb, mint másik.

2011. ápr. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A nők átlagosan több dologra tudnak koncentrálni, de sokkal felületesebben, mint a férfiak.

Átlagosan ugyanannyi agyterületet alkalmaznak mindketten.

2011. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm!


Utolsó előtti:


Természetesen, hogy érdekel, speciel én nem nagyon találtam rá infót! Előre köszönöm!

2011. ápr. 25. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!