Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy a természetben...

Mi az oka, hogy a természetben nincs kék rózsa?

Figyelt kérdés
Más virágok tudnak kék színt, tehát nem lehetetlen, mégis csak genetikusok tudtak csinálni igazi kék rózsát.
2011. ápr. 29. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

A természet nem véletlenül fejlődött olyanra, amilyenné vált - ez egy globális rendszer, és mindennek megvan a maga helye ebben a rendszerben.


A természet nagyságrendekkel okosabb az embernél...ha úgy ítélte volna meg, hogy kell kék rózsa, akkor lenne. Az ember semmi mást nem csinál ezzel a génmanipulációs idiótasággal, mint belerondít.

2011. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Előzőnek igaza van, de ezt nem génmanipulációval csinálják. Nővérem exbarátja virágkötő volt, és azt mondta, hogy tintát szívatnak fel a rózsával, attól lesz kék.
2011. ápr. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

"A természet nagyságrendekkel okosabb az embernél...ha úgy ítélte volna meg, hogy kell kék rózsa, akkor lenne."


- A kék rózsa szép. Szóval a természet volt hülye.

2011. ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Előzőnek igaza van, de ezt nem génmanipulációval csinálják. Nővérem exbarátja virágkötő volt, és azt mondta, hogy tintát szívatnak fel a rózsával, attól lesz kék."


Neked viszont nincs. Én nem a festett rózsát írtam, hanem a génmanipuláltat, mivel olyan is van. Japánoknak sikerült pár éve.



Egyébként az elsőnek se teljesen van igaza. A természetben sokszor azért tűnik el egy tulajdonság, mert kapcsoltan öröklődik egy másikkal. Szóval nem feltétlenül a kék színnel van baj. Valószínűleg egyáltalán nem erről van szó, mert akkor a genetikusoknak nem került volna évtizedekbe a megvalósítása. Kék egeret már 15 éve is tudtak csinálni Szegeden, de kék rózsát nem.

2011. ápr. 29. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:
off / már egy ideje van van sötétben világító egér is :P
2011. ápr. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na azt kellene megcsinálni rózsával. Jól nézne ki a vázákban este egy romantikus étteremben.
2011. ápr. 30. 01:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, ahogy felszívatják vele a kék festéket, fluoreszcens festéket is fel lehetne vele szívatni. De szerintem ez egyáltalán nem lenne szép, sokkal inkább természetellenes, riasztó látványt nyújtana. Olyan csernobili rózsa jellege lenne.
2011. ápr. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
még egyszer: a fluoreszcens se lenne rossz (UV-vel megvilágítva világítana), de foszforeszcenst akartam írni.
2011. ápr. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]

Ez azt írja, a sejtek savas kémhatása miatt az antociánok nem vehetnek fel kék színt. És természetesen kis ügyeskedéssel (és sok technikai fejlődéssel) ez is kiváltható lett egy alternatív útvonallal.

Megjegyzem, félmillió frank járt volna az első kék rózsát nemesítő kertésznek. Emlékeim szerint egy svéd nyerte még a múlt század elején, aki egy kéknek nevezhető erősen lila rózsát nemesített ki. Ennél jóval egyszerűbb megoldás az, amit széles körben alkalmaznak, hogy festéket szívatnak fel a virággal, de az nem öröklődik.

2011. ápr. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Gondoltam, hogy van valami normális oka is.

2011. ápr. 30. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!