Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvosi egyetemmel kapcsolatban...

Orvosi egyetemmel kapcsolatban szeretnék pár kérdést feltenni?

Figyelt kérdés

Mennyit kell tanulni az orvosin vizsgaidőszakban és amikor nincs vizsgaidőszak? Általában naponta mennyit kell? (tudom, hogy ez képességtől is függ de ugy kb.)

Több helyen olvastam, hogy félévente kb. 2-szer van demó, de mit jelent, mit kell tudni róla?

A bioszt nagyon szeretem, értem, meg tanulom is abból 5ös vagyok, de kémiából 4-es és fizikából is. Ráadásul ezekből a tantárgyakból (kémia, fizika) nem elég csak megtanulni hanem érteni is kell. Ha vki bioszból nagyon jó de kémiából nem annyira mert, hogy ahhoz külön kell egy bizonyos logika ettől függetlenül még felvehetnek az orvosira? És emiatt nem leszek hátrányban?

Az egyetemen mennyire nehéz a fizika és kémia és minden éven lesz?

Melyikre van nagyobb szükség: kémia vagy fizika? Mármint melyikre kell jobban ráfektetni a hangdúlyt?

A debreceni egyetemre szeretnék majd jelentkezni. Mit tudtok róla mennyire jó, esetleg tapasztalataitok vannak róla?

Most ennyi kérdés jutott eszembe de vmi még eszembe jut majd megkérdezem.

A válaszokat előre is NAGYON KÖSZÖNÖM. :) 15/L


2011. máj. 2. 20:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg azt kérném még hogyha válaszoltok légyszíves írjátok rá, hogy melyikbe jártok. Köszönöm. :)
2011. máj. 2. 20:10
 2/7 anonim ***** válasza:

sokat kell tanulni. nagyon sokat. Vizsgaidőszakban kb. egész nap, suliidőben attól függ, hogy mikor lesz számonkérés. azért van idő élni is, nem kell aggódni:) bár tény, hogy kevesebb idő jut bulizásra, mint a legtöbb szakon. demónak a számonkérést nevezik. lehet írásbeli, szóbeli vagy gyakorlati is, tantárgytól függően.

ha megvan a pontos úgy is, hogy nem annyira megy a kémia/fizika, akkor nyilván felvesznek. egyébként a kémiára jóval nagyobb szükség van, mint a fizikára, szóval inkább azt javaslom. de én pl. fizikával mentem, és túléltem a kémiát is, pedig nem voltam belőle túl jó. kémia nálunk egy évi van, plusz egy év biokémia. Fizika csak egy év. nem tudom, hogy a dotén hogy van, de szerintem a suli honlapján meg tudod nézni. a kémia és a fizika is túlélhető, de azért meg lehet vele szenvedni. nem az a legnehezebb, az tuti:)


(ui: bocs, hogy nem írtam nagybetűket, de elcsesződött a billentyűzetem és nem hajlandó nagybetűket írni:()

2011. máj. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most még eszembe jutott pár kérdés:

1. Mi a különbség a biokémia és kémia közt és melyik könnyebb, illetve biofizika és fizika közt és melyik könnyebb?

2. Egy éven, vagy egy félévben hány könyvet kell megtanulni? Olvastam, hogy az egyetemen egy félében annyit kell tanulni, hogy kiteszi az összes gimis tanulmányt ami 4 év. Ezt úgy értették, hogy csak a biológiára vonatkozóan a 4 év, vagy az összes többi tantárggyal együtt?

3. A latint, hogy tanuljátok? Mármint úgy mint egy nyelvet (nyelvtanával eggyütt), vagy csak a betegségeket, kifejezéseket, szakszavakat kell tanulni?


Bocs lehet, hogy elég hülyén fogalmaztam de máshogy nem tudtam, ha vki nem értené nyugodtan kérdezze meg, hogy ÉRTHETŐ legyen! :D

2011. máj. 3. 10:45
 4/7 anonim ***** válasza:

"1. Mi a különbség a biokémia és kémia közt és melyik könnyebb, illetve biofizika és fizika közt és melyik könnyebb?"

Az orvosi kémia az gyakorlatilag a gimis emelt anyag kibővítve. Tehát általános, szervetlen és szerves kémia.

A biokémia az tul.képp a sejtekben lejátszódó kémiai folyamatokkal foglalkozik. Pl. glükóz lebontás, ATP-szintézis, az egyes szervekhez kapcsolódó folyamatok (pl. hormonok, neurotranszmitterek stb. szintézise)


"2. Egy éven, vagy egy félévben hány könyvet kell megtanulni? Olvastam, hogy az egyetemen egy félében annyit kell tanulni, hogy kiteszi az összes gimis tanulmányt ami 4 év. Ezt úgy értették, hogy csak a biológiára vonatkozóan a 4 év, vagy az összes többi tantárggyal együtt?"

Másodéves vagyok. Év végén 3 szigorlat lesz: anatómia, élettan és biokémia.

Élettant egy évig tanultunk, a könyv kb. 700 oldalas. Biokémia szintén egy éves tárgy, a könyv kb. 600 oldalas (bár lényegesen nagyobb betűkkel íródott, mint az élettan).

Az anatómia két éves anyag. Hát inkább nem számolnám össze mennyi:D Baromi sok.


"3. A latint, hogy tanuljátok? Mármint úgy mint egy nyelvet (nyelvtanával eggyütt), vagy csak a betegségeket, kifejezéseket, szakszavakat kell tanulni? "

Két félévig úgy tanultuk, mint egy nyelvet:) Főnévragozás, melléknévragozás, birtokos szerkezetek, fordítások stb. De nyilván orvosi latin kifejezésekkel oldottunk meg feladatokat:)

2011. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Unokatestvérem nevében írok, remélem nem gond :)


Ő potés, és szintén másodéves :)

Hát, a könyvekről annyit, hogy nem takarják a valóságot, főleg jegyzetekből tanulnak, és az sokkal durvább, van olyan tárgy, amelyiknek a jegyzete háromszor annyi már most, mint a nem tudom hány száz oldalas könyv :S Ráadásul a jegyzet rendkívül tömény, ellenben a tankönyvek tipikus stílusával.


De azt elmondom, hogy jelenleg egy hatalmas táskányi könyvvel és jegyzettel utazgat, tehát nem 3 darab "könyvecske" van feladva nekik egy évre :)


Vizsgaidőszakban reggel felkel, fél óra múlva neki áll tanulni, majd lefekvésig abba sem hagyja.

Sima hétköznap nem tudom, ő sem tudta megállapítani :)


Hát, expasim dotés volt, ő istenítette, de utólag látom, hogy ez inkább okos mézesmadzag volt, ugyanis akkortájt érettségiztem. Az infrastruktúra jó, nagyon felszereltek, nagyon modernek.

De ahogy a Semmelweis-on, úgy ott is van sok szivatás :S

Nem tudom, mennyire kemény - ő nagyon keményen nyomta, hogy négyesei és ötösei legyenek.


Szerintem nem gond, ha kémiából nem vagy olyan erős, csak tudj seggelni, ez a lényeg. Ha megvan a pontszámod, akkor gondolom nem mehet olyan rosszul.

Én nézegettem tavaly is, idén is az anyagokat, és a kémia nem tűnt bonyolultabbnak a gimnáziumi anyagnál, csak nagyon sok és nagyon tömény.

Előző válaszoló gondolom tudna mesélni, és hány száz gyönyörűségesen hosszú egyenletet, stb. kellett bemagolni (asszem majdnem 200).

2011. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tetris ***** válasza:
Hej, de irígylem édesanyádat! Büszke lehet rád, hogy orvosnak készül a lánya! Biztos sikerülni fog! Hajrá!
2011. máj. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokt!!! Aranyosak vagytok.

De azért még várok párat mert más véleményeire is kívácsi vagyok. :D

2011. máj. 6. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!