Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy fővárosi méretű állatkertb...

Egy fővárosi méretű állatkertben kb. hány biológus dolgozik és mi pontosan a munkájuk?

Figyelt kérdés
Gondolom ha csak időszakosan is, de dolgoznak biológusok állatkertben. Én biológia szakra megyek tanulni, viszont két felsőfokú nyelvvizsgám is van, azt is szeretném hasznosítani. Szívesen dolgoznék állatkertben, akár idegen nyelven előadást is tartanék turistáknak például. Van ilyesmire lehetőség vagy igény az állatkertekben?
2011. máj. 6. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:

A biológus inkább a héttérben dolgozik, a turistáknak a gondozók tartanak idegenvezetést. Gondozónak lenni meg nem nagy ügy, elég az érettségi (vagy a nyolc általános).

Ha az Állatkertben szeretnél dolgozni, nézz fel a honlapjukra, kiírják, mikor és milyen posztra keresnek embert. Van, hogy "külső" munkára, pl. állatvédelmi programba (például a parlagai vipera programhoz kerestek genetikusokat és önkénteseket nem olyan rég), de az Állatkertnek is szüksége van néha állományfrissítésre. Elsősorban molbiol. munkatárs kell a tesztekhez, illetve immunológus, és a munka semmiben sem különbözik attól, amit egy cég laborjában végeznél. Az állatokkal vagy a gondozók, vagy az állatorvosok foglalkoznak. Gondozónak lenni biológus diplomával is lehet, valószínűleg előnyt jelent.

Félreértés ne essék, nem dolgoztam az Állatkertben, csak kerestem munkát náluk. A honlapi információk nagyon részletesek.

2011. máj. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az állatorvosi az elsőnek jelölt szakom, a biosz pedig a valószínűbb.:)

2011. máj. 6. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!