Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémia (7. o. ) :Ez hogyan...

Kémia (7. o. ) :Ez hogyan lehetséges? Továbbá honnan lehet felismerni azt, hogy egy megadott . Milyen kötésű és milyen rácsos?

Figyelt kérdés

Ezt írtuk le a füzetbe:a molekularácsot mindig másodrendű kötés tartja össze.

Eezek után ez hogyan lehetséges?->

Holnap tz.,és korrepetáláson gyakoroltunk egy olyan feladatot,hogy fel voltak sorolva mindenféle vegyületek,atomok,stb. ... és írjuk be hozzájuk a rács és kötéstípusát.


NH3: kovalens kötés,molekularács

Fe:fémes kötés,fémrács

SiO2: kovalens,atomrács

CO2:kovalens,molekula

NaBr:ionos kötés,ionrács

Cl2:kovalens,molekula

C:kovalens,atomrács

MgCl2:ionos kötés,ionrács


A kovalens kötés nem csak az atomrácsot tartja össze?A molekularácsosok miért kaptak kovalenst?


A fémeket értem.De az iont honnan lehet felismerni?Onnan lehet(tipp),hogy a fémek,pl.:Fe,Na,Na2,Al2,Al ezek mindig fémes kötésűek,de,ha már két elemet összerakunk,mint pl: a NaBr,akkor már ion?


2011. máj. 9. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:

a molekularácsot mindig másodrendű kötés tartja össze


ez gyökérség

2011. máj. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. vagyok

rosszul írtam

például itt: NH3 a kovalens kötés nem a molekularácsra vonatkozik hanem arra h a N és a H kovalens kötéssel kapcsolódik

2011. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

NH3-nál a molekulát tartja össze a kovalens. a molekularács molekulákból van és az ún. van Der Waals erő tartja össze a molekularácsot. Az ionosnál meg tanultátok h. az e- egyik atomból átmegy a másikba. onnan lehet fölismerni, h. (én így tanultam) a periódusos rendszerben távol vannak egymástól, kivéve a H(!), mert amiben van H az kovalens.

pl.: Na+Cl -> NaCl

| |

˘˝˝^

e-


4Al+3O2 -> 2Al2O3

| |

˘˝˝˝^

4*3 e-

2011. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az alkáli fémek (Li, Na, K, Rb, Cs, Fr) és az alkáli földfémek (Mg, Ca, Sr, Ba, Ra) a halogenidekkel (F, Cl, Br, I, At) és az oxigénnel is mindig ion vegyületeket alkotnak.


Két azonos nemfém, pl.: H2, O2, N2, F2, Cl2, Br2, I2 mindig kovalens molekula.


Gázok: kovalens molekula, ill. nemesgázok: egyatomosak (nincs kémiai kötés)

2011. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!