Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kutatók szerint az evolúció...

A kutatók szerint az evolúció hány százalékosan bizonyított?

Figyelt kérdés

Tehát arra lennék kíváncsi, hogy a mai modern tudomány ha százalékban mérnénk, akkor mennyire tartja elfogadhatónak az evolúciót?


Természetesen nem vagyok tájékozatlan, tudom hogy nagyrészben elfogadják, inkább a részletkérdésekre lennék kíváncsi. Például:


-A kutatók 100%-ig biztosak benne, és ha igen miért?


-vagy csak 90%-ig biztosan benne, és ha csak 90%-ig akkor miért? Mire nem sikerült még rájönni?


Előre is köszönöm a válaszokat


2011. máj. 12. 19:16
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
85%
Mi lenne, ha mondanátok valamit, ami szerintetek ellentmond az evolóciónak?
2011. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
0%

Elozo.Koszonom a tamogatasod!Orulok hogy vannak hozzad hasonlo kulturalt emberek!Es egyetertek veled, a kerdesre valoban nem a "gyakorikerdesek" oldalan kapjuk a valaszt, foleg nem ilyen gunyos,kopkodo,megveto korulmenyek kozott.

Remelem hogy a jovo tudomanya megmutatja a vilag szamara azon igazsagokat melyekert jelenleg sokan harcolnak, es hogy vegre felnyitja az emberek latasat a valodi ertekekre.



Jo ejt!:)

2011. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
0%
Upsz...nem erkeztem..Az elozo alatt a 21:48-ast ertem.
2011. máj. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%

Szomorú ez neked, utolsó. Pedig a sors arra terelt, hogy helyes választ adjál - de te csakazértis eldobtad ezt.

Lelked rajta.

2011. máj. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
33%

22:26


Az "evolúciónak" az "mondana ellent", ha valaki be tudná bizonyítani, hogy tetszőlegesen távoli múltban pont ugyanazok az állatfajok éltek a Földön, mint most. Mivel az evolúció semmi más, mint az a tény, hogy ez nem így van.

2011. máj. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
57%
Úgytűnik az élet önszabályzó, ami az evolúció elég magas százalékú bizonyítottságát feltételezi. Mindig van 1-2 hiszékeny lélek, aki reménykedik a teremtő létezésében. De amúgy a teremtéselméletet nem zárja ki az evolóció, a kettő egymás mellett is létezhet.
2011. máj. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
0%

"Úgytűnik az élet önszabályzó, ami az evolúció elég magas százalékú bizonyítottságát feltételezi. Mindig van 1-2 hiszékeny lélek, aki reménykedik a teremtő létezésében. De amúgy a teremtéselméletet nem zárja ki az evolóció, a kettő egymás mellett is létezhet."


Ha kizárólag a teremtő aktust meghagyjuk, akkor ez az eredeti darwini elmélet. (Ha valaki cáfolna, olvassa el A fajok eredetét.) Darwin maga sosem állította, hogy nem létezett volna teremtés, ő abból indult ki, hogy nem úgy történt, ahogy a Biblia állítja, hanem rendkívül egyszerű, primitív lények voltak teremtve, és ezek után indult be az evolúciós mechanizmus.

Ezt ma már meghaladták, ma a "radikálisan darwinista" elméleteket követi a tudomány (az evolúcióbiológia, mielőtt valaki jönne köetekedni az intelligens tervezésével), ami az eredeti eszme extrapolációját használta fel. Eszerint ha az evolúció mechanizmusát extrapoláljuk, eljutunk egy olyan pontig, amikor egyszerű, abiotikus molekulák kölcsönhatásával megmagyarázható az élet keletkezése. Ha ezeket reprodukálható fizikai-kémiai kísérletekkel modellezni is képesek vagyunk, előállunk egy újabb bizonyítékkal. (Jó, vannak ilyen kísérletek, voltak is, de felvetettek olyan problémákat, amire még ma sem tudunk választ adni.) Persze ez ugyanúgy csak egy hipotézis marad, hiszen nincs időgépünk, hogy visszamenjünk és megnézzük, mégis hogy történt valójában. (És az első RNS-láncok még nem írtak Facebook üzeneteket egymásnak az aktuális kölcsönhatásaikról.)

2011. máj. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
2012. jan. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

"olvastam Harun Yahya biològus egyik könyvét"


Ezen jót nevettem. :D

2013. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!