Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy képzeljem el az időt?

Hogy képzeljem el az időt?

Figyelt kérdés

Korábban azt gondoltam, hogy az idő nem létezik, csak nekünk, a mi mesterséges fogalmunk, mindennapi segítség...

Aztán megtanultam, hogy nem így van :) Valahogy nem tudok kiszakadni belőle, pl. nem tudom felfogni a tér-idő meghajlást, torzulást, így sok mindent nem tudok felfogni... pl. a féregjáratokat. Láttam az illusztrációját, hogyan nézhet ki, addig rendben is van - de hogyan térnénk vissza az időben? Ezt sem bírom felfogni, elképzelni.

Ne nézzetek hülyének, még csak most ismerkedek vele :)


2011. máj. 17. 00:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek olyan dolgok, amiket az ember nem tud felfogni ép ésszel, sem elképzelni. Képzeld el a végteln univerzumot. Sikerül? Nem hiszem. Számunkra mindennek van kezdete és vége. Van egy ágy, amiben én épp most ülök, az alakja, mérete meghatározható, térben elhelyezhető. Ez egy szobában van, a szoba egy házban, a ház egy településen, a település Magyaroroszágon, az ország Európában, Európa a Földön, a Föld a naprendszerben, a naprendszer a tejútrendszerben, a tejútrendszer az univerzumban. És az univerzum? HOL van az univerzum? Mi a kezdete és a vége? Nincs kezdete, nincs vége, csupán időben behatárolható értelemben. Emberi tudatunkban megszoktuk, hogy mindennek van egy általában ismert, megfogható határa. Némely dolognak még nem simerjük, sőt elég soknak, de abban biztosak elhetünk,hogy van neki. Az univerzum más tészta. Annak állítólag nincs határa. És ha mégis van? Csupán nem tudunk róla? Az idő egy relatív fogalom, ami segít a mindennapjainkban, amit mi jelenleg nem tudunk befolyásolni, ami segít felfogni a körülöttünk lévő dolgokat. Lehet, hogy az egész univerzum csak egy kis porszem egy másik világban, melynek létezéséről nem is tudunk, de az sem a miénkről. Lehet, hogy a mi univerzumunkban is létezik pár ilyen porszem, ami egy külön, másik univerzum. Ezeket nem tudhatjuk. az idő tudhatja csak rá a választ, de ha megleli bárki is az időt, akkor az isteni lény. Az időt befolyásolhatjuk, változhat, ez a féreglyuk. Univerzális értelemben az idő iszont állandó, nem befolyásolható tényező. Csupán számunkra, a mi szemszögünkből, illetve a részesei szemszögéből az.


Na jó... nem tudom érthető-e bármi is a fentiekből, álmos vagyok :)

2011. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A Mozgás segítségével képzeld el..


Gondolj bele, hogy minden mozog a nyugvó tárgyban az atomok is rezegnek.


Amíg a részecskék egyik pontból a másikba jutnak az az idő.


Ha nincs mozgás, azaz abszolút nyugalom van, és az atomok nem rezegnek (gyakorlatilag lehetetlen) akkor ott megállt az idő!

2011. máj. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

vagy képzelj el egy háromszöget.


A csúcspontjai pedig.


sebesség, megtett út, idő.


Egyik sem létezhet a másik nélkül.

2011. máj. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Első válaszoló, tetszett ez a kiselőadás! :D
2011. máj. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
nekem is :)(Y)
2011. máj. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"nyugalom van, és az atomok nem rezegnek (gyakorlatilag lehetetlen) akkor ott megállt az idő!"


Ez így nem igaz. maximum nem tudjuk bizonyítani a létét, illetve nincs mivel definiálni! Aztán gondoljuk már végig, ezen az alapon ha lassabban mozognak az atomok, akkor az idő is lassabban telik?

2011. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hogy érted, hogy aztán megtanultad, hogy mégis van idő?


idő az van persze...az események, történések egymásutánisága az idő, mondhatni változás. azért relatív, mert más más közegben, másként éli meg az megfigyelő a változást. az idő viszont önmagában nem létező, vagyis értelmetlen...az anyag függvényében álló...az anyagi univerzum pedig egy valamivé válás. tehát ha meggörbítjük a téridőt, azaz egy korábbi eseményre térünk vissza, vagyis abban megjelenünk, akkor az máris hatással van a mostani jelenre, tehát az eredeti jelenidőbe visszatérni képtelenség. valószínűleg ezért nem tudod elképzelni, és ezért létezik az a bizonyos időparadoxon...mert ilyet nem lehet csinálni...betekinteni belelehet a távoli múltba, de abba "beleszólni" már nem. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első válaszoló nem beszélj már hülyeségeket az univerzum ugyan hatalmas de véges vannak olyan területei ahonnan a fény már nem ér ide kb.70 milliárd fényév nagyságú lehet. Valószínű hogy több milliárd univerzum van még rajtunk kívül de az univerzum se fog végtelen ideig létezni (hacsak nem lesz egy végtelen időkig létező részecske massza) egyes tudósok szerint még 20-25 milliárd évünk van hátra.
2011. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"vannak olyan területei ahonnan a fény már nem ér ide kb.70 milliárd fényév nagyságú lehet."


Azt mondod hülyeséget beszél az első? Erre beírsz egy ordítóan nagy marhaságot. Ugyan honnan tudod mi van 70 milliárd fényévre, ha onnan úgymond a fény nem ér ide ? Hogy van egy effajta elképzelésed, az még valamennyire rendben is lenne, de ne tényként kezeld már!

2011. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezek csak saccolások nem pontos adat.


[link]

2011. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!