Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozza azt, hogy ha két...

Mi okozza azt, hogy ha két mágnest ellentétes pólusaikkal teszünk egymással szembe, akkor fizikailag elmozdulnak egymás felé?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az ellentétes pólusok vonzzák, az azonosak pedig taszítják egymást, engem egyszerűen az érdekelni, hogy Miért? Mármint mi az a részecske, hullám vagy nem tudom mi, ami fizikailag két távoli testet, két mágnest el tud mozdítani egymáshoz képest, és ezt pontosan hogyan teszi?
2011. jún. 3. 17:19
 1/2 anonim ***** válasza:
2011. jún. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez engem is régóta foglalkoztat.A szakirodalom is csak annyit ír róla amit már Te is tudsz.Sokat tanultam a máfneses terekről,alkalmazásukról,csak azt nem tudom miért taszítja egymást az azonos pólus?
2013. nov. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!