Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha megcsap az áram az fájdalmas?

Ha megcsap az áram az fájdalmas?

Figyelt kérdés
Vagy az idegek elégnek és nem érzünk semmit sem? Gondolok itt aki a konnektorba nyúl, vagy belé csap a villám
2011. jún. 3. 20:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Fájdalmas bizony.
2011. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Szar érzés, de nem a fájdalom a legjobb szó. Inkább valahol a görcs és zsibbadás között félúton.
2011. jún. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

220V már többször rázott meg,kellemetlen érzés,a 380V már keményebb,ott nem emlékeztem rá,csak a szemközti falnál kezdtem zsibbadni,ahol magamhoz tértem.

A középfesz már tuti halál 10kV fölött csekély a túlélési esély.


Ja,nem mazohista vagyok,szakmai ártalom :)

2011. jún. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
220 az engem is megcsapott. Igazából csak annyi hogy először ijedtség majd zsibbadás, és egész nap olyan rosszul voltam hogy az valami hihetetlen, szerencsére semmilyen károsodást nem szenvedtem.
2011. jún. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Durva zsibbadást okoz.


Láttam egy videót, amiben egy indiai csávó megérinti a felsővezetéket... :-) Amint megfogta, nem tudta elengedni, mert megfeszültek az izmok a kezében, megcsapta az áram, szénné égett, majd másodszor is, majd "sikerült" elengedni a vezetéket, és a vonat tetején landolt háttal. Természetesen füstölt a csávó. :-S

2011. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van a videó, amire gondoltam.

2011. jún. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A videoval,meg az egésszel kapcsolatban:ennyi az egész?Úgy értem,én mindig azt gondoltam,hogy az áramütés hosszú és kínzásra emlékeztető halál,legalábbis a filmeken így ábrázolják.
2011. jún. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában gyors halál,de sokmindentől függ.

A bőr nedvességtartalmától,az áramerősségtől,az áram útjától...

Volt olyan kolléga(már nyugdíjas) aki kézzel fogta meg a 220V-ot mert olyan száraz volt a bőre.

Az sem mindegy hol lép be a testbe az áram,és hol távozik,ha a 2 láb a be és kilépési pont,akkor kevesebb az esély a halálra,de ha fej-kar a belépési pont és a láb a kilépési pont az már átmegy a sziven-agyon,ott már nem kell gondolkozni a másnapon.

2011. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz érzés, zsibbadsz és görcsölsz.


A videóhoz: Ha olyan rossz lenne akkor nem azzal ölnék meg a vágóhídon az állatokat(állatvédők tiltakoznának). Gyakorlatilag gyors és fájdalommentes halál(ha elég erős az áram).

2011. jún. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

shadow75


Látom, te szakember vagy, adj légyszi tanácsokat, hogy lehet elkerülni a háztartásban az áramütéses baleseteket. Iszonyúan rettegek az áramütéstől. Anyukám mesélte, hogy őt egyszer úgy rázta meg az áram, hogy festés volt és felázott a konnektor mellett a fal és azt hiszem, hogy úgy rázta meg, hogy felkapcsolta a villanyt. Meg ettől is folyton félek, hogy zárlatos lesz valami műszaki berendezés a lakásban.

2011. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!