Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem kell félni annak...

Miért nem kell félni annak aki személyautóval közlekedik és a kocsiba villám vág?

Figyelt kérdés
Ezt a híradóban hallottam, állítólag azt kell megvárni, míg a a földbe vezetődik az áram. Mi ennek a tudományos magyarázata?
2011. jún. 8. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem leszrá ideje,meg ijedni.Hogyan várodmeg míg levezetődik az áram?90Km/h sebesség mellett,tized másodperc alatt végbemenő eseményt,mellesleg gumi kerék kissé szigetelt.Őszintén hogy érted?megvárod?
2011. jún. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt autó Faraday-kalitkaként müködik, olvass utána.
2011. jún. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt a híradóban hallottam, és emlékszem, anno a fizika tanárom is beszélt ilyesmiről. Ha nem tudod a választ akkor miért írsz? Kötekedő kedvedben vagy?
2011. jún. 8. 10:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Faraday kalitka, az elektronyok a külső részen maradnak.

Azt én sem tudom, hogy vezetődik a földbe az áram, mármint ami nem ment azonnal keresztül az autón.

2011. jún. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért nem kellemes, ha 130km/h-nál szétrobbannak az abroncsok és megolvad a kerékagy.
2011. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Néhány autón látható hátul egy lánc, (legalábbis én rgebben láttam ilyen autókat) amelyek pont ezért vannak ott, hogy elvezessék az áramot, Egyébként mivel egy villámlás igen nagy feszültségű, a keréken simán áthúz...


És igen, Faraday-kalitka

2011. jún. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyelőre!


Addig, amíg szuper korszerű, műanyag karosszériás autók nem lesznek!

Mert abban már ropogósra fog sütni a villám, ha beléd csap.

2011. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:

Kedves előző válaszolók! (A Faraday kalitkát említő kivétel! :) )

Először is: az autó gumijának pár centiméteres "szigetelése" mit sem számít villámcsapáskor. Azokon a feszültségeken simán átüt. Nem beszélve arról, hogy nagy valószínűséggel vizes is...

Másodszor: a zárt fém "doboz" - az autók nagy részének a kasztnija ilyen - nem engedi be a belsejébe az "áramot". A doboz fémrészeiben folyó áram elektromos tere "szorítja" ki. Nagyon konyhanyelven ez a Faraday kalitka elve.

A kiegészítésedet nem értem. Mit kell megvárni? Azt az egy-két ezredmásodpercet míg lejátszódik a villámcsapás? Csak nagyon el ne und magadat... :)

Ha nagyon csapkod a ménkű, be kell ülni a kocsiba. Ha menetközben kap el egy komolyabb zivatar, félre kell állni, míg a nagyja elmúlik. Nem magyarázom el miért... :)


dellfil

2011. jún. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem-Nem kötekedek,csak a felfogásommal van baj,nemtudom,hogyan várodmeg?míga földbe halad az áram??100-as tempóval menve??És azegész egy pillanat.Magyarázd a kérdésed tudományosan.
2011. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dellfil-nél a pont.


Az autó kereke nem szigeteli ki a villámot. Remélem senki nem nem gondolja komolyan, hogy ha a villám átugrik többszáz métert, akkor az a 10cm gumi fogja megállítani. Várni meg nincs mire, a kisülés maga pillanatokig tart csupán. A kocsi belsejében meg nem kell tartani semmitől, ha fém az autó karosszériája.

2011. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!