Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alvás közben milyen frekvenciá...

Alvás közben milyen frekvenciájú hangot hallunk meg a legkönnyebben?

Figyelt kérdés
Csak felületes alvásra gondolok.
2011. jún. 8. 21:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mélyeket, mert az belül is megremegtet. Pl ma reggel itt villámlott az ablakom alatt, arra felébredtem. Bár ez rossz példa, mert a villámnak magas és mély hangja is van egyszerre.
2011. jún. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Férfiak a mélyebbet, nők a magasabbat. Ez elég régről származik. Mély hangok pl ágreccsenés, levélzörgés, magas pl a gyereksírás.
2011. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

@Wampa:

Milyen jó, logikus! :D Erre nem is gondoltam.

2011. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ihetetlen, de mióta megszületett a babám a sírását simán ezer közül kiveszem, és éjszaka az elsö nyikra fent vagyok, pedig a szomszéd szobában alszik.

Férjem semmit nem hall meg még akkor sem ha a bébink 4x is fent van egy éjszaka.

2011. jún. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Nők mindent, férfiak semmit. Én arra is felébredek, ha a macska a puha tappancsával leugrik a fotelból a szőnyegre. A férjem akkor is vígan horkolt tovább, amikor ordítottam neki, hogy visít a riasztónk. Szerencsére csak vakriasztás volt.
2011. jún. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

" férfiak semmit"


Honnan veszed?

2011. jún. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az anya alvás közben meghallja a saját gyermeke sírását, illetve állítólag még a gyerek légzését is képes hallani (nyugtalan lesz álmában, ha a kicsi kapkodni kezdi a levegőt), szóval egy-két speciális frekvenciára nagyon érzékeny.

A fárfiak a mélyebb hangokra jobban reagálnak, de ez nem annyira kifejezett, mint az előző példa.

2011. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
a szúnyog zümmögését.
2011. jún. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a magas frekvenciákat, mert a hullámrezgése ezeknek a leggyorsabb

a legkönnyebb meghallani +vészesetén ösztönszerűen reagál a szervezet, pl sikításra, stb - megijed, egyből figyel

ezért alkalmazzák horkolóknál néha a csettintést, fütyülést, stb

2011. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Maradjunk abban, hogy arra vagyunk a legérzékenyebbek, amik "kirívóak" az adott környezetben. Pl meglepően erős monoton folyamatos zaj mellett is képesek vagyunk aludni, és a legkisebb furcsa hangra is képesek vagyunk felébredni. Persze hangerőtől is függ a dolog, hiszen egy erőteljes hangnál ha hirtelen keletkezik tökmindegy milyen frekvenciájú.
2011. jún. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!