Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az alvás melyik orvosi tudomán...

Az alvás melyik orvosi tudományághoz kapcsolódik?

Figyelt kérdés
ahol bővebben foglalkoznak vele mint tudományág, neurológia?
2010. nov. 4. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:

pszichológusok szokták kutatni meg vizsgálgatni, szóval szerintem oda, bár nyilván közben neurológiai - agyi - folyamatokat is mérnek, de az orvostudományok annyira komplexek és annyira szorosan épülnek egymásra és sokszor akkora az átfedés - itt nem az onkológus és a neurológus szakterületét értem nyilván -, hogy szerintem mindenféleképpen kell egy kis neurológia is hozzá vagy esetleg egy profi neurológus a pszichológus mellé


de az is lehet, hogy az egész, amit írtam, baromság :)

2010. nov. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy alvas kozben encefalograffal keszitenek felveteleket az agyrol. Szoval szerintem encefalografia, de nem biztos.
2010. nov. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
neurologia ugy tudom
2010. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel az alvás egy agyi folyamat, szerintem is logikus, hogy neurológus foglalkozzon vele.

Miért kérdezed? Alvási zavaraid vannak?

Esetleg nem tudod eldönteni, merre menj továbbtanulni? Vagy csak szimplán érdekel?

Ha ezzel szeretnél foglalkozni, szerintem nem feltétlenül ovosnak kell tanulni, sőt, szerintem jobban jársz, ha biológusként kerülsz kapcsolatba a neurológiával...

2010. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
foglalkoznék vele kutatási szinten, persze tanulnék is, de nem ez lenne az életcélom. elvégre érdekes hogy miért is alszunk?
2010. nov. 5. 10:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz, hogy hobbiból érdekeljen, túl bonyolult folyamat. Nem hiszem, hogy alapismeretek nékül érthető lenne... :S Bocsi...
2010. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem hobbiként mert azért kemény dió! még pontosan én se tudom.
2010. nov. 6. 09:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak azt mondom, hogy ha nem ez az életcélod, hogy az aggyal foglalkozz, akkor szerintem laikusként nagyon nehéz beletanulni ilyen dolgokba. Azért, mert érdekel, de nem azt szeretném csinálni, nem végzek el egyetemet... :S

Szóval ha egyébként érdekel a biológia, de nem az aggyal foglalkoznál, hanem mondjuk növényekkel, akkor jelentkezz egyetemre biológusnak, és akkor meghallgathatod azokat az órákat is, amik az alvásról szólnak. Vagy menj orvosnak, de szerintem ott nem elsősorban a miértekkel foglalkoznak...

2010. nov. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!