Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy újság írja:a fény tulajdon...

Egy újság írja:a fény tulajdonságainak vizsgálatánál kiderült, hogy az anyag függ az emberi jelenléttől és tevékenységtől. A fényrészecskékkel kapcs. Kísérletek bebizonyították, hogy az emberi szellem hat az anyagra, és képes azt megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Niels B, W. Heisenberg, M. Planck és más fizikusok kutatásai megmutatták, hogy az emberi jelenlétnek és észlelésnek is van energiaértéke, mely alakítja a fizikai világot.Ennek az állandó értéke finom egyensúlyt tart fenn a fizikai világban.Ezeknek a felfedezéseknek fényében már tudományosan is egyre világosabb,hogy a világegyetem nem öröktől fogva létező,hanem időbeli,teremtett valóság,és az univerzumot felépítő anyag a legalapvetőbb szinten nem a realista-materialista feltevések szerint, hanem egyfajta idealista rendszer formájában működik.

Ezt egy filozófus írta.Fizikusok,tudósok,egyetemisták,ez igaz?


2009. márc. 20. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez egy elmélet. Számítások, kompletten levezetett bizonyítékok nélkül. Azok a "kísérletek" amikről ír, nincsenek kompletten bizonyítva. Ezért addig amíg nem sikerül konkrétan bebizonyítani ez is csak egy elmélet/vélemény a több millió közül.
2009. márc. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, ez így nem elmélet, hanem onnantól, hogy Planck-ot és Heisenberget belekevertük, egyértelműen hazugság, mivel az említett uriemberek ilyet ilyet egyszerűen nem mondtak, de még csak az se jut eszembe, melyik eredményt lehetni úgy kiforgatni, hogy ezt kapd.
2009. márc. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit mondassz, nem elméletnek hívják, hanem kvantumfizikának :)

Nem fényrészecskékkel végeztek kísérletet (illetve lehet, hogy azzal is), hanem elektronokkal, és iszonyatosan érdekes dologra lettek figyelmesek, hihetetlen, de mégis igaz :)

nézd meg a videót: [link]

2009. márc. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ha felkeltette ez az érdeklődésed, akkor ajánlom, hogy nézd meg a "Mi a csudát tudunk a világról?" című filmet, nagyon jó! Erről szól! Arról, hogyan hatunk a körülöttünk lévő világra, a kvantumfizikát mutatja be, fizikusok szájából ilyeneket ritkán hall az ember, érdemes megnézni :)
2009. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy amit írtál, mint "következtetés" azt elképzelhetőnek tartom, sőt, mint egyébként reál beállítottságú ember is hajlok valamennyire efelé a nézet felé...



Ami előtte van az viszont a fizikából féltudományosan összeollózott, jól hangzó, - féligazság tartalma miatt - átlag embernek nehezen megcáfolható... hülyeség :)


Amint előttem lévők írták az említett fizikusok ilyet nem mondtak... az aminek hatása van, az a megfigyelés... érdemes elolvasni a Schrödinger macskájáról szól wikipedia szócikket... vagy ezt: [link] bár már ez is elég rég cikk, de újabbat nem tudok :)


Az az igazság, hogy nem szeretem, ha a tudományt és a filozófiát úgy keverik össze, hogy néhány kísérletet és mondatot kiragadva bizonyítékokat "találnak" valami olyanra mi koránt sem biztos, hogy úgy van... mindettől függetlenül én is úgy gondolom, hogy a "szellem" rengeteg mindenre hatással van/lehet és egyszer talán ezt tudományosan is bizonyítjuk, de ennek az említett tudósokhoz és a kvantumfizika jelenlegi állásához nem sok köze van... sőt...

2009. márc. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor temethetjük a materializmust?
2009. márc. 23. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!