Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hangok a föld alól? Szerintem...

Valaki Renáta kérdése:

Hangok a föld alól? Szerintem senki nem fogja tudni megmagyarázni, de azért mégis érdekelne mi lehet a föld alatt?

Figyelt kérdés
A börzsönyben lakom, a házunk mögötti elhagyott telken éjszaka 4 db zenei hangot hallottam a föld alól barlangrendszerből, vagy egy kút mélyéről jött és viszhangzott. A környéken mindenhol őrjöngve ugattak a kutyák. Ezután ütemes dobolás következett. Mindezek előtt pedig a tető felett percekig forgó mozgásra emlékeztető hangot hallottam. Régebben pedig már felfigyeltem ugyanitt egy gömbvillámra. (Bár még nem láttam igazi gömbvillámot, tehát nem tudom mi lehetett.)
2011. jún. 14. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Buli/lagzi lehetett valahol, és jobban terjedt a valamiben a hang, mint levegőben, a kutyák is hallották és azért ugattak, már ha felétek nem ugatnak majdnem minden éjszaka a kutyák mint felénk.

Tető felett szél lehetett a ludas, nincs véletlenül forgó kakas ott?:D Csak tipp, de a tető magasan van és ami magasan van, több szelet kap.

2011. jún. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes, nem tudom, hogy mi lehet.

Doboló hangot már én is hallottam erdőben (nem fakopáncs), olyan sámándob-szerűt.


Egyébként velem is történt már egy-két furcsaság a Börzsönyben. Talán 2009. augusztus 14-én: Mentem a családdal az erdőben, és hirtelen feltűnt mellettünk egy ősz szakállas, alacsony növésű ember, olyan 70 év körüli, magában motyogott valamit. Hirtelen szorosan mögénk állt és követett minket, már nagyon zavart. Utána elénk vágott, és gyors léptekben elindult az ösvényen, közben néha letépett egy-egy falevelet, felemelt és eldobott pár követ, szóval eléggé "feltűnően" viselkedett. Utána letért az útról, bement a bokrok és fák közé, tördelt néhány száraz ágat, majd visszament az útra. És ezután egy nagyon érdekes dolog történt: egy pillanatra másfele néztem, és, ahogy a tekintetem az idős ember felé fordult megint, már nem volt sehol sem. Körülnéztem az erdő azon részén, stb., de hiába.


Egyébként nagyon szeretem a Börzsönyt, nagyon szép hely, szoktunk néha egy-egy hétre kirándulni menni (túrázni). Békéscsabán lakom. :)


Esetleg nem Diósjenőn, vagy Kemencén laksz? Vagy Perőcsényen?

2011. jún. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Vree ***** válasza:
Érdekes dolog, szívesen megnézném hogy hogy néz ki valójában a helyszín, így csak az első válaszoló megoldására tudok tippelni.
2011. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és hogy próbáltak segíteni. Bármennyire szeretnék több támpontot nem tudok adni, mert az már kitaláció lenne.

A helyszínen nagyon elvadult a növényzet, egy régi kis ház áll ott, de már ki sem látszik, senki nem lakja régóta, mögötte pedig már a hegy van.

Még annyi hogy bent az erdőben elég érdekesen nőnek a fák és olyan mintha villám csapkodná őket. Valószínűleg villám is.

Egyébként ez a Kismaros felőli oldal. Eddig bérházban laktam egy nagyvárosban, de ott nem világítottak be színes fények az ablakon még egyszer sem! Pedig sok esküvő volt arrafelé.:)(Egyébként már gondoltam rá hogy elköltözöm ezek miatt.)

2011. jún. 15. 07:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Érdekesen nézhet ki. Amúgy nagyon tetszenek az elhagyatott épületek, készítenél róla egy fotót?^^

Talán még tudnék más lehetséges dolgokat is írni. Lennének ötleteim még, de azok szinte már hasra ütésszerű tippek lennének, úgy hogy nem látom a környéket.


Miért akarsz elköltözni emiatt amúgy? A zaj zavar, vagy félsz?

2011. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudok fotót készíteni, de azt ide nem tudom feltenni..
2011. jún. 17. 08:39
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Ezek szerint a Pokol még se olyan rossz hely!
2011. jún. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kepfeltoltes.hu-ra rakd fel a képet majd linkeld ide be! :D
2011. aug. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!