Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi nyál is fertőtlenítő...

Az emberi nyál is fertőtlenítő hatású?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, hogy a kutyák azért nyalják a sebeiket, mert a nyáluknak fertőtlenítő hatása van.

Ez embereknél is így van?

Pl.: a múltkor ökörködtünk a hawerokkal, és véletlen lehorzsoltam a könyökem, és itt gondoltam a kutyákra (arra, hogy nyalják a sebeiket) és gusztustalannak tűnhet, de "leköptem" és szétkentem a nyálamat a seben. Először csípett, de utánna egyátalán nem fájt.


2009. márc. 22. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos érdekes módon az emberi nyálban sokkal több baktérium van, mint a minden szemetet megevő kutyáéban. A kutya nyálában ugyanis baktérium ölő anyagok találhatóak (ebből gyógyszert is készítenek) éppen azért, mert mindent megnyalogathat. Tehát az emberi nyál, a harapás veszélyesebb mint a kutyáé.
2009. márc. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az emberi nyálnak is van fertőtlenítő, gyógyító hatása.
2009. márc. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Én szúnyogcsípésre szoktam használni a nyálamat ;)
2009. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
inkább hugyozd le az többet használ!!!
2009. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szépen lepontoztátok a 13.36-ost, pedig jót írt!

A vizelet húgysav tartalma miatt fertőtlenítő hatású, és gyulladáscsökkentő hatása is van. Rándulásokat, ficamokat a népi gyógyászatban ezzel kezelték.

2009. márc. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

az elsőnek üzenem hogy nem kell minden marhaságot elhinni amit lefizetett kutatók mondanak

az hogy az "emberharapás veszélyesebb" általánosságban van értve

engem egy csaj (aki később a barátnőm lett) ezerszer harapott és karmolt már meg és semmi bajom pedig már 10 éve

és ugyan maradtak nyomai de mára már azok is eltűntek


viszont szerintem kutyától előbb fogsz veszettséget kapni mint embertől nemi betegséget


emberre ember --> nem veszélyes

emberre kutya --> veszélyes


kutyára kutya --> nem veszélyes

kutyára ember --> veszélyes (veszélyesebb mint emberre a kutya)


+ az sem mindegy HOVA, MIKOR, MI, MENNYI


ui: az ősemberek fogai egészségesebbek mint a "-MODERN-" emberé miért?: https://www.youtube.com/watch?v=NX8JURcAOJs

2016. dec. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!