Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A golyóstoll nem működik...

A golyóstoll nem működik gravitáció nélkül?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
denemám! mert nincs ami nyomja/húzza a tintát kifelé.
2011. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hanyatt fekszel:és úgy próbálsz írni,olyasmi,de nem ugyan az.persze a papír van felül.
2011. jún. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
14:24 ezen én is gondolkodtam
2011. jún. 15. 14:27
 4/18 A kérdező kommentje:
valaki nem próbálja ki, hogy így meddig ír?
2011. jún. 15. 14:27
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egész addig, amíg a golyóról elfogy a tinta.
2011. jún. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%
Na te se próbáltad ki fogadok:) Vígan lehet fejjel lefelé is írni (kipróbáltam tehát), ergo a súlytalanságban is tökéletesen működik a golyóstoll!
2011. jún. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
15:05 Igen, egészen kb 5 percig. Próbáld ki.
2011. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

15:05


Nos nem tudom, hogy neked milyen spéci tollad van, de én igenis kipróbáltam, és valóban csak addig fog, amíg a golyón van tinta. Mellesleg gondolod, hogy ha a sima golyóstoll fogna a súlytalanságban, akkor a NASA dollármilliókat költ egy speciális belső nyomással működő tollra? Néha tájékozódni is kéne.


Ja igen, a slussz poén annak, aki nem ismeri a történetet. Miután az amcsik elkészítették az írószerszámot, mindenhol mutogatták, dicsekedtek vele, az oroszok meg már a kezdettől fogva ceruzával írtak a világűrben :)

2011. jún. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

15:11


:)

Azért tegyük hozzá, hogy azok a dollármilliók, csak valamivel több mint egy millió dollár és a ceruzás dolog meg persze vicces legenda.

Az amerikaiak is ugyanúgy ceruzát használtak eleinte, csak az űrhajóban szálldogáló grafitpor nem egy életbiztosítás, akármilyen kevés is van belőle.


[link]

2011. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Nos nem tudom, hogy neked milyen spéci tollad van, de én igenis kipróbáltam, és valóban csak addig fog, amíg a golyón van tinta."


Tudod te mekkora golyó van egy golyóstollban? nos kb fél milliméter. Tudod te mekkora vonalat húz egy fél millis golyó, ha tintás? Pont akkorát amekkora a kerülete. Tudod te mekkora egy fél milliméteres golyó kerülete? Elárulom: 1.6mm Ha figyelembe veszem, hogy nem azonnal jön is le az összes tinta Még akkor is "kicsit" több tinta jön ki a tollból, mint amennyi a golyón van... Szerintem...


De cáfolj meg, és mutass egyetlen tollat, ami nem képes minimum 5cm-es tintacsíkot húzni (és persze normális állásban azért tudja....)

2011. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!