Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen időközönként van...

Milyen időközönként van teljes Holdfogyatkozás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 15. 21:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

Én a NASA oldalát is ajánlom, ami cáfolja amit írtál:

[link]



"Napfogyatkozás az minimum 2, maximum 5 évente."

"mi ezt egyetemen tanultuk"

"innen is 40-es diát."


Téged úgy meg kellene buktatni, mint a huzat!

A 40-es dián ez áll: "Napfogyatkozás: évente min. 2, max. 4-5"


Tehát nem maximum 5 évente, hanem legalább ÉVENTE ÖT!!!


A Magyar felsőoktatás színvonalát jellemzi, hogy ilyen szinten értitek, és tanuljátok meg az anyagot.

2011. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Bocsi akkor úgy kellett volna kérdezzem, hogy: Magyarországon legközelebb mikor látható teljes Holdfogyatkozás?
2011. jún. 21. 14:42
 13/13 anonim ***** válasza:

11:23 nem értem mit pattogsz én is ugyanazt mondtam.

Ha már tőlem idézel, akkor előbb értelmezd a mondatot és a szövegkörnyezetet is.

Én ezt mondtam: "Holdfogyatkozás évente maximum 3 lehet, de olyan is előfordulhat, hogy nincsen egy évben. Napfogyatkozás az minimum 2, maximum 5 évente" Az első mondat nélkül tényleg olyan, hogy 5 évente van. De együtt olvasva nem hinném. Ha már itt járunk a Nasa-s linked is engem igazol, 2009-ben 4 holdfogyatkozás volt, de ebből a 4. részleges volt csak. A maximum 3 fogyatkozás/év a teljes holdfogyatkozásokra vonatkozik. A felsőoktatás szinvonalával nincs semmi gond, vagyis csak az ilyen tömegszakoknál (jogász, bölcsész...), természettudományi képzéssekkel minden rendben van. És ezt bizonyítani is tudom. [link]

Itt ha nem tanulsz kiesel, 2-tessel vajmi keveset érsz.

Viszont nálad már az általános iskolánál is gondok lehettek, ha egy szöveget nem tudsz helyesen értelmezni, majd szőrszálhasogatásba kezdesz a nyilvánvaló tények után is. Amatőrként nem hiszem hogy egy szakemberrel kellene vitatkoznod. Részemről a téma lezárva.



Kedves kérdező a követzkező holdofgyatkozás december 10-én lesz. Nálunk csak részleges holdfogyatkozáskénet lesz észlelhető. Tekintettel az időpontra nem valószínű hogy látni fogjuk, maxiumum tiszta ég esetén, ami ilyenkor már elég ritka. De hátha :)



kérdező

2011. jún. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!