Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek ezen a YouTube-ra...

Szerintetek ezen a YouTube-ra feltett webkamera felvételen milyen bolygó van a lenyugvó Nap mellett?

Figyelt kérdés

hosszabb verzió : http://www.youtube.com/watch?v=Azsj2VBUzDw

és a rövidebb verzió: http://www.youtube.com/watch?v=6_PLwUEwiY0

2011 június ötödiki balatonboglári felvétel, az idokep.hu-ról ( [link]


2011. jún. 16. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

szerintem az nem bolygó


viszont nem tudom hogy akkor mi :) fake, vagy optikai csalódás, vagy valami föld körül keringő dolog, amin erősen megcsillan a fény, bár ez mind gyenge találgatás. de hogy nem bolygó abban biztos vagyok. nincs ilyen nagy bolygó a föld és a nap között, ami így látszana naplementében, ha lenne azt észrevették volna az amatőr csillagászok is

2011. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

melléknap,millió ilyet találni mondjuk itt:

[link]

2011. jún. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy nem a melléknap. A melléknap mindig a Nappal azonos horizont feletti magasságban, és a naptól 22° szögtávolságra látszik.
2011. jún. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Linkek lemaradtak:


[link]

[link]


No ezek a melléknapok.

2011. jún. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hja... és hogy mi lehet? Szerintem egyértelműen FAKE, ugyanis, ha megnézed a tükröződése nem stimmel... Állítsd meg kb 46-47. másodpercnél, és nézd meg a jelenség távolságát a víz szélétől, és most nézd meg a tükörképe távolságát is... Lényegesen nagyobb! Naphoz képest sokkal magasabban kéne legyen, ha a tükörképe tényleg ilyen lenne. De ügyes munka, meg kell hagyni :)
2011. jún. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Biztosan nem hamisított.

Eredeti verzió ebben a mappában: [link]

Közvetlen link: [link] topart22-2011-06-05.avi

Tegnap (jún.21.) eléültem a számítógépnek naplemente előtt és az idokep.hu webkameráit nézegettem.

Ez a "bolygó" még mindig látható volt, több webkamerán egyszerre. A balatonboglárin kicsit nagyobb méretűnek tűnt az ötödiki

feltételhez képest és kisebb a tükröződése a tó színén, de ott van. [link] topart22-2011-06-21.avi

Látszódott még a balatonszárszóin is: [link]

És ezen a rétságin is jól ki lehetett venni a felhők közül: [link]

2011. jún. 22. 15:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha valami tükröződik a vízen akkor a tükröződésen, és az égen egyforma távolságra kellene lenniük a tárgyaknak. de egyszerű a dolog. Tolj egy tükröt a falhoz. Majd rajzolj a falra egy pontot közel a tükörhöz, és egyet távolabb (ahogy a Nap és az a bizonyos valami látszódik). Meg fogod látni, hogy a tükörben látott pont távolsága megegyezik a pont távolságával, bárhonnan is nézed. Ez a linkelt videón ez nincs így! Innentől fogva én nem tartom értelmes vitának, és nem tartom hitelesnek a felvételt. Amúgy ilyen kis szögtávolságra két bolygó kerülhet, a Merkur és a Vénusz. De ezek egyike se volna ilyen fényes. Esetleg lehetne un napsúroló üstökös, de az sem maradna észrevétlen egyetlen csillagászati fórumon, és erre szakosodott portálon se (SOHO Napmegfigyelő rendszer). Ergo ez a valami vagy optikai tükröződés, és nem valós tárgy (bár ez nem valószínű, hiszen a tükröződését nehéz volna megmagyarázni ilyen esetben), vagy pedig manipulált videó. Én ez utóbbit tartom reálisnak és az egyetlen elképzelhető variációnak.


Ha pedig ragaszkodnál a nibiru elmélethez, ugyan hol van perpillanat ez az égitest? És hogyhogy ezeddig nem vették észre csak most, hogy ilyen közel került a Naphoz?

2011. jún. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A rétsági felvételen egyértelműen optikai sokszorozódás látszik. Hiszen kockázásnál látható néha a felhő "előtt" van a jelenség. Ezt biztosan a többszörös lencsefelületeken ide oda visszaverődő Nap kép látható. A korábbi Szárszói felvétel is ezt sugallja, hiszen amikor a Nap bekerül a látómezőbe nyoma sincs rajta a rejtélyes valaminek. Arról nem is beszélve hogy van amikor többet is látni belőlük (topart22 avi 0:43), és érdekes módon egyszerre tűnnek el...
2011. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Szó sincs Nibiruról az én olvasatomban.Mondom nem lehet manipulált, tegnap élőben követtem, hogy megnézhessem megvan-e még. A belinkelés miatt kellett várni.

Ahol én lakom, nem lehet látni a naplementét, így szabad szemmel nem tudom megnézni.

Az optikai tükröződés lehetséges magyarázat. Kérdésem hol találhatnék egy sémát, leírást, amely elmagyarázza, ez a fajta hogyan jön létre ??

2011. jún. 22. 18:00
 10/15 anonim ***** válasza:

túl nagy lenne bolygónak.


a Merkúr alig látszik még sötétben is, a Napba belenézve meg aztán biztos nem látnánk.


az meg nyilvénvaló, hogy nem Niburu, 12. bolygó, vagy Planet X, mivel az a sok "2012 szenzációhajhász szakértő" véleményével ellentétben nem esedékes a közelben még úgy 1400 évig kb, ugyanis kb 3600 földi év a keringési ideje, s Kr.e. 200 körül járt Földközelben legutóbb.

2011. jún. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!