Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek az emberi evolúció...

Somogyilaszlo kérdése:

Szerintetek az emberi evolúció fejlődése 1000 év múlva hogyan alakul? (feltéve ha még lesznek emberek)

Figyelt kérdés
Ezalatt azt értem hogy milyen külső kinézetbeli és "agyi" változás fordulhat elő... :)
2011. júl. 1. 10:49
 1/10 KicsiPet válasza:
0%

Hát te még nem tudod?! 2012-BEN ELJŐ A VILÁGVÉGE!

Nem mondhatod hogy nem szóltam...

2011. júl. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Úgy gondolom,2-2,5 méter lesz kb az átlagmagasság,az arckoponya kisebb,az agykoponya nagyobb lesz vmivel.Ezt nem olvastam sehol,tehát nem biztos,csak feltételezem...Én is kíváncsi vagyok,mit írnak a többiek.:)
2011. júl. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mivel jó sokan vagyunk, és keveredünk, mint a hétszentség, ezért nem változik semmi.
2011. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mivel civilizációban élünk, kilőttük a természetes szelekciót, ennek eredményeként nagy változások nem várhatók. A testmagasság enyhén emelkedik, tehát elképzelhető, hogy az átlagmagasság eléri a 2 m-t. Ennél magasabbak nem nagyon lehetnek az emberek, mert a csontrendszer nem bírná a terhelést.

A nagyfokú keveredés miatt az emberi rasszok közötti határvonalak elmosódnának (jobban hasonlítanának egymásra). Persze ez csak találgatás.


Amúgy az ember környezetromboló tevékenységét, és gyors ütemű szaporodását figyelembe véve elég gyorsan kipusztítjuk magunkat ahhoz, hogy ne jussunk el idáig.

2011. júl. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1000 év alatt annyira nem változik az ember, azért a honfoglaló őseink sem voltak olyan mások.

Inkább a környezeti tényezők miatt lesznek változások, pl. a napsugárzás, káros élelmiszerek, civilizációs betegségek, ülő életmód miatt.

A rasszok pedig már most keverednek, valószínűleg még hasonlóbbá fognak válni az emberek.

2011. júl. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Már ma is sokan vannak akik az orvostudomány nélkül nem élhetnének/szaporodhatnának, akkor sokkal nagyobb arányban lesznek jelen.

Szélsőséges esetben az ilyenek sokadik generációja már egész életét tápfolyadékban lebegve eltöltő alaktalan izé lenne, akikre a génmanipulációval felturbózott, mai szemmel nézve szintén torz "emberek" vadásznak.

Tehát egy emberekből álló tényleges tápláléklánc jön létre.

2011. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem immunrendszeri változások lesznek. Pár száz éve még beletudtak halni a náthába, én meg nem is eszem túl vitamindús kajákat, se gyógyszereket rá, és mégis egy hét alatt max kigyógyulok. Mondjuk befolyásolja sokat a környezet, miegymás. Ezért nem lehet pontos adatot mondani erről. Csak úgy lehet kalkulálni, hogy "ha világ 1000 évig ugyanilyen marad" akkor ....
2011. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1000 év nem egy nagy etvasz... az valószó színű, hogy az antropológusok még akkor is azon fognak vitázni, a graduális változások tényleges evolúciós változások, vagy szekuláris trend, megáll-e, visszafordult, vagy még folytatódik... (lassan száz éve erről megy a hirig).

Az átlagos testmagasság nőni fog. Valószínűleg. De egyes adatok szerint meg nem, mert már megállt. A földi átlagmagasság biztosan nőni fog, a jelenleg "lemaradottabb" országok felzárkóznak a jóléti társadalmak mögé. A rasszok közti különbségek mérséklődnek, de nem tűnnek el. A fejlett és a fejlődő országok élesen elválnak egymástól. A bölcsességfogak idővel eltűnnek, mivel az arckoponya összemegy: a koponya kevésbé széles, de magasabb lesz (agykoponya arányaiban megnő).

Immunrendszeri változásokat is vetett fel valaki, ez jó, magamtól nem is gondoltam volna rá. Igen, mivel az emberiség egyre több gyilkos kórral találkozik, egyre ellenállóbb lesz. Főleg, hogy a gyógyszerek segítenek visszaszorítani. Az is lehet, hogy az orvoslás kombinált immunterápiát fog bevetni: gyógyszer és antianyag-koktél. (Ez jelenleg nehézkes, de nem kizárt, hogy alkalmazható lesz.)

A génterápiával is kell számolni, az öröklődő betegségek gyógyítása talán lehetségessé válik, talán már az anyaméhben... A gyerek-tervezést szerintem változatlanul tiltják, de a kínai és az ukrán magánklinikák bármit megtesznek egy kis pénzért most is.

A nemek közti különbségek átlagban eltűnnek. Annak ellenére, hogy ha ma szétnézel a városban minden égimeszelő hapsi 160 alatti nővel járkál, ezt mutatják a trendek. Az átlag ugyan közelít, de a szórás nő.

A digitális világ beszivárog az életünkbe. Én elképzelhetőnek tartok egy proto-mátrixot, állandó csatlakozást a hálóhoz agyi kapcsolattal, bár nem telljes virtuális világot, hanem virtuális valóságot (van ennek valami neve... AR, ha jól tudom, kiterjesztett valóság?), azaz a szemed érzékel egy képet, és a számítógép ehhez megjelenít adatokat. Kb. Termintátor. :) Beépített GPS, például.

Hmmm... mi lehet még... szintetikus kaján fogunk élni, az tuti, szóval mindenki csinos, fitt, izmos lesz, ha megteheti, hogy kimenjen az utcára, mert akkor valószínűleg megteheti, hogy plasztikáztassa magát és mindenféle szteroidokat szedjen (amit ma is szoktak, csak biztonságosabbat), amit eleve "beépítettek" az ételbe. Mert az egyszerű ember nem valószínű, hogy kimerészkedjen... túlnépesedés, felmelegedés (ha vissza is fordítják, ami nem valószínű), az UV-sugárzás sem lesz a béka feneke alatt. Jobb a szobában sorvadni a net előtt.

2011. júl. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 dellfil ***** válasza:

Ezer év az semmi. Az nem idő az evolúciós folyamatok számára. Annyi idő alatt semmi szembetűnő változás nem következik be.

Az emberek (valószínű még lesznek) pont ugyanilyen kinézetűek, és ugyanilyen "okosak" lesznek mint most. A mai és az akkori emberek közötti eltérés nem haladja meg azt a szintet, amely az emberek között amúgy is meg szokott lenni.

Szóval, semmi látványos...


dellfil

2011. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Van az emberiségben most egy kis változás, amitől valamivel okosabb lesz. 10000 éve terjed.


Szóval az 1000 év az semmi. Hacsak nem lesz mesterséges evolúció, génterápiával, akkor gyakorlatilag nem fog történni semmi, ami genetika.

2011. júl. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!