Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit gondoltok erről a filmről?...

Mit gondoltok erről a filmről? (info lent)

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon rövid nagyon érdekes dokumentumfilmet.

Egy 900 éves koponyáról van benne szó amiről azt rebesgetik, hogy nem emberi. Ki mit gondol..?

Itt a film: csak 9 perces:

http://www.youtube.com/watch?v=lb-5l9HGvp8


2011. júl. 1. 18:24
 1/8 tetro ***** válasza:
hát bármi baja is volt szegénynek, tuti sokat csúfolták az oviban... :D
2011. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaj... Képzeld, manapság is születnek torz emberek! Meglepő, mi?


Egyébként, ha téged érdekel ez a téma, áruld már el: ha mi nem jöhettünk létre külső genetikai manipuláció nélkül, akkor hogyan jöttek létre azok, akik minket manipuláltak?

2011. júl. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szerintem igaz.
2011. júl. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem igazából csak a fémszálak hatottak meg. Azon kívül lehet hogy nyomorék csecsemő volt, de mit keresnek fémszálak a koponyájában ? Az nagyon para szerintem. Nem hinném, hogy 1100 körül létezett volna bárminemű eljárás a fémtranszplantációra.
2011. júl. 4. 17:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen nagyon furcsa mutáció eredménye szerintem.


Ez a földönkívülis dolog annyira elcsépelt már. Tény, hogy a humanoid forma az egyik legelőnyösebb egy fejlett intelligenciájú lény számára, de az evolúció törvényei alapján nem lehetséges, hogy más bolygón egy hozzánk ennyire hasonló élőlény létrejöhessen. Ezért is furcsák a sci-fikben látott földönkívüli kis zöld, szürke vagy bármilyen színű emberkék. Egyszerűen túl emberiek. Jelenleg abban gondolkodunk, hogy csak a Földhöz hasonló bolygókon alakulhat ki élet. De mivan ha mégsem? Mivan ha nem csak a földi módon épülhet fel az élőlények szervezete? Erre is igen nagy az esély. Itt van példának az az eset, ami pár hónapja történt. A NASA tudósai egy tóban olyan baktériumot találtak, ami nem a földi életre jellemző 6 elemből - szén, oxigén, hidrogén, nitrogén, foszfor, kén -, "épült fel". Ugyanis foszfor helyett arzént találtak benne, ami köztudottan halálos méreg bármely földi élőlényre. Magas arzéntartalmú tóban él, ezért is található meg benne. Ez alapján egy másik bolygón teljesen más elemekből is épülhetnek fel az élőlények, azaz megnőtt az életet hordozható planéták száma, igaz nem tudjuk, hogy ez alapján hol lehet és hol nem, valószínűleg így is hasonlónak kell lennie a Földhöz, de már jobban is eltérhet, mint gondoltuk volna.

Szóval egy más bolygóról származó látogatónak nagyon, de nagyon el kell térnie tőlünk. A videóban említik, hogy egy hibrid lehet. Na kérem szépen, kettő ennyire eltérő élőlénynek közös utódja kétlem hogy lehetne. Vagy ugye arról is szó volt, hogy ezzel magyarázzák az ember földönkívüli származását. A fent említettek alapján viszont nem kellene ennyire hasonlítanunk a földi élőlényekhez. Határozottan mondhatom, hogy ez csak egy mutáció lesz, a fémszálak is beletartozhatnak ebbe. Ki tudja milyen körülmények között fogant és született ez a gyermek.

2011. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"...Határozottan mondhatom, hogy ez csak egy mutáció lesz, a fémszálak is beletartozhatnak ebbe..." Mármint a fémszálak a mutáció következményei? Ezt kifejtenéd ? :)
2011. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát konkrétan nem tudom megmagyarázni, geológus vagyok nem ez a sazkterületem. Nagyjából úgy képzelném el, hogy ugye a csontjaink nagy része kalciumból van, ami ugye fém, pontosabban alkáliföldfém. Valahogy ezen történt vmi mutáció, ami miatt ilyen szálas formában építette fel a koponyát. Ha azt nézzük, hogy az egész evolúció mutációk sorozata (már pedig az), akkor nem elképzelhetetlen egy ilyen sem.
2011. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok: az ember még egy csimpánzzal sem tud közös utódot létrehozni. Pedig a csimpánz genetikailag elképesztő közel van hozzánk, biológiailag pedig egyezik velünk (ugyanúgy épül fel a DNS-e, a fehérjéi, egyáltalán, az egész biokémiája egyezik a mienkkel) és mégsem vagyunk képesek egy csimpánz-ember keresztezést létrehozni.


Te most el tudod képzelni, hogy egy, valószinűleg teljes mértékben különböző biológiájú lények összehoznak egy keresztezett lényt, majd azt sorsára hagyják (hiszen ha megtaláltuk a kövületeit, akkor minimum otthagyták az anyjánál/törzsénél), hiszen kétlem, hogy a földbe temetik el, ha egy pl kísérlet folyamán jött létre. Azt végképp kétlem, hogy mondjuk megszokott az űrhajójukról :)


Erre egy csimpánz is csak nagyon-nagyon ritkán képes, és mi nem őrizzük az állatkerti majmokat szuper technológiával, mégpedig egy csillagközi utazásra képes faj minden bizonnyal jobban ért ahhoz, hogy tartson valamit fogva, ha fogva akar tartani.


Tehát biológiailag szinte lehetetlen az esély arra, hogy létrejöjjön, kivéve, ha kisérlet volt, ha pedig az volt, akkor hogyan került a föld alá?

2011. júl. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!