Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kisbabáknak miért nem...

A kisbabáknak miért nem borotválják le a hajukat, hogy nagy korukban dús és erős legyen majd?

Figyelt kérdés
Elvégre ha a lábunkon a szőrt leborotváljuk sokkal erősebben nő vissza.
2011. júl. 2. 14:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jó, 1-2, vagy 10 borotrválástól még semmi nem fog látszani. De ha rendszeresen, akkor erősödik.

Én először ollóval vágtam le a bajszom, amikor olyan volt mint a szőr, de egyre erősödött és már később csak borotvával lehetett úgy, hogy ne látsszon, és az olló nem is vitte olyan jól.

2011. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

vasárnap 13.08, vasárnap 21.08. Próbáld már elhinni, h borotválástól nem erősödik semmi, ez egy tévhit. Magyarázatnak ott a szombat 21.34-es komment.

Stimmt das? :)

2011. júl. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12.50 nincs itt szó semmiféle gonosznácis dolgon,nem a hasonlaton van a lényeg,hanem azon h szerinted önző dolog,ha az ember cukinak akarja látni a gyerekét.Baromságokat hordasz össze.
2011. júl. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Régen, mikor még nem borotválkoztam, csak puha szőr volt az arcomon. Levágtam ollóval, még mindig olyan volt, a töve se szúrt. Egy év múlva már olyan erős lett, hogy nem nagyon lehetett már ollóval vágni. Már az ollótól is elkezdett erősödni és gyorsabban nőni. Borotválástól meg mégjobban.

Megnézném én milyen lenne az arca egy 30 éves férfinak, aki akkor borotválkozott először... És milyen egy olyannak aki már 10 éve borotválkozik.

Amúgy én is azt olvastam, hogy tévhit, nem erősödik. De én csak azt hiszek amit látok.

Az biztos, hogy a test többi részén nem erősödik meg annyira. De egy bizonyos határig szerintem mindenhol.

2011. júl. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azért azt ne felejtsük el,hogy a szőrszál úgy néz ki,hogy közvetlenül a bőrnél van egy vastagabb töve,majd a hosszúsággal egyenes arányban egyre vékonyodik,ergo gyengül,majd egy ici pici pontban végződik.Ehhez képest a borotva azt csinálja,hogy a szőrszál legvastagabb pontjában elvágja,méghozzá egy igen éles és egyenletes metszésvonalat,felületet hagyva maga után,természetes,hogy innentől kezdve sokkal erősebbnek,szúrósabbnak,vastagabbnak hat a szőr.De magára a szőrtüszőre nem lesz hatással,tehát nem fog még vastagabb szőr kinőni belőle,pláne nem fognak emiatt új szőrtüszők keletkezni a bőrben.
2011. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Sípítsátok végig egy olyannak az arcát aki több éve borotválkozik. Majd egy olyannak aki először borotválkozott. Látható is a különbség, nem csak érezhető.

Na de tovább nem vitatkozok. :)

2011. júl. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Új hozzászóló

Ó, Istenem! Nem erősödik, butaság. Amikor először kezdtem borotválkozni, még puhább volt, és képzeld, nem is nőtte be teljesen a helyét az arcomon, a pofacsontomat is csak később érte el. Hidd már el, a szőr is fejlődik, azért puhább ha fiatal arcét simítod borotválkozás után. 30 évesen durvább, de nem a vágástól ahhw.Ha nem hiszed tényleg próbáld ki a lábadon, van 30-40 éved hogy bizonyítsd a butaságod, akkor visszatérünk rá, és jól kinevetlek.

2011. júl. 6. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!